IZVANUČIONIČKA NASTAVA PODRUČNIH ŠKOLA „BIJELI VIR“ I „MLINIŠTE“

U ponedjeljak 18. ožujka tijekom izvanučioničke nastave učenici područnih škola Bijeli Vir i Mlinište  zajedno sa svojim učiteljicama posjetili su Udrugu osoba s invaliditetom „Prijatelj“u Metkoviću.

Nakon srdačne dobrodošlice od strane članova Udruge,  zajedničko vrijeme iskoristili smo za radionicu s uskrsnom tematikom. Organizatorica ove radionice, Martina Nikolić, pobrinula se da učenici imaju dovoljno materijala za rad te da sve prođe u ugodnom ozračju.  Zajedničkim radom i međusobnim pomaganjem dobili smo kreativne uskrsne radove. Ostatak vremena u udruzi iskoristili smo za posjet senzornoj sobi gdje su se učenici upoznali s Neurofeedback metodom i drugim terapeutskim pomagalima. Lijepo ispunjeno prijepodne ovjekovječili smo zajedničkom fotografijom.

U sklopu izvanučioničke nastave posjetili smo i školsku knjižnicu gdje nas je dočekala naša, uvijek vedra i nasmijana, knjižničarka Ivana Čarapina. Prvo ih je provela kroz sam prostor knjižnice, a potom upoznala i s ostatkom škole. Zajednički susret naša knjižničarka iskoristila je da djecu, na zanimljiv i pristupačan način, upozna s nekoliko najtipičnijih riječi našeg neretvanskog kraja te provjeri njihovo poznavanje istih. Bio je to dobar uvod u priču koja će imati svoje nastavke, jer zajedno s učenicima 2. a i njihovom učiteljicom Anom Čužić te knjižničarkom Ivanom sudjelujemo u izradi Malog slikovnog zavičajnog rječnika neretvanskog kraja.

Uspješnu izvanučioničku nastavu završili smo s osmjesima na licima, zadovoljni i puni pozitivnih dojmovanestrpljivo iščekujući sljedeći susret.

Piše Marija Batinović, učiteljica razredne nastave

objavio: Administrator   datum: 19. 3. 2024.