VJERONAUČNA OLIMPIJADA ZA UČENIKE OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA

OŠ Stjepana Radića osvojila 3. mjesto

Nadbiskupijska vjeronaučna olimpijada za učenike osnovnih i srednjih škola održano je u petak, 22. ožujka 2024. godine, u Osnovnoj školi „Dugopolje“ u Dugopolju. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Socijalni nauk Crkve“.

Nakon prethodne razine – školskoga natjecanja, u natjecanju na nadbiskupijskoj razini sudjelovalo je 19 osnovnoškolskih i 11 srednjoškolskih ekipa s područja Splitsko-makarske nadbiskupije te po tri osnovnoškolske i srednjoškolske ekipe iz Hvarske biskupije. Učenici koji su predstavljali OŠ Stjepana Radića Metković su: Ivan Musulin (6.e), Petar Senta (6.d), David Rajić (5.e) i Matea Vukadinović (6.c). Mentorica vjeronaučne ekipe je Elena Jelčić - Sulić.

Na početku natjecanja škola domaćin upriličila je prigodni kulturni program. Okupljene je pozdravila i predstojnica Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije dr. sc. Jadranka Garmaz koja se posebno zahvalila učenicima i mentorima na marljivosti i uloženom trudu. Posebno je istaknula da tema socijalnog nauka od iznimne važnosti u današnjem modernom svijetu. Gradivo koje su učenici trebali svladati bilo je teško, stoga su na jedan način svi, koji su došli do nadbiskupijske razine natjecanja, već pobjednici, naglasila je.

Nakon uvodnog programa uslijedilo je natjecanje koje se sastojalo od dva dijela, pisanog testa i kviza „Tko želi biti Isusov milijunak?“. Prvom krugu natjecanja, pisanom ispitu znanja, učenici su pristupili pojedinačno, a mogli su osvojiti najviše 60 bodova. Po završetku testa učenici su se okrijepili hranom i pićem te su pod vodstvom učitelja posjetili tri destinacije u blizini Dugopolja. Prva je bila Centar za posjetitelje „Skrivena Dalmacija“ u Dugopolju, druga destinacija je bila špilja Vranjača, a treća Kliška tvrđava.

Drugom krugu natjecanja, kvizu „Tko želi biti Isusov milijunak?“, pristupilo je po pet najboljih ekipa iz osnovne i srednje škole. U kategoriji osnovnih škola prvo mjesto, s osvojenih 72.50 bodova, podijelile su dvije ekipe – Osnovna škola „Tučepi“ te Osnovna škola „Blatine-Škrape“ iz Splita. Drugo mjesto osvojili su učenici OŠ „Trilj“ iz Trilja  (53,25 bodova). Treće mjesto osvojili su učenici OŠ „Stjepan Radić“ iz Metkovića s mentoricom Elenom Jelčić-Sulić (51,5  bodova).

Predstojnica Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije dr. sc. Jadranka Garmaz na samom kraju natjecanja, zahvalila je svim okupljenima i čestitala pobjednicima. Svim ekipama podijelila je priznanja o sudjelovanju na natjecanju, a prvih pet posebno nagrađeno je prigodnim knjigama.

Učenici naše škole su postigli odličan uspjeh na nadbiskupijskom natjecanju, raduju se mogućnosti odlaska na državno natjecanje i nagradnom izletu za pet najboljih ekipa Splitsko - makarske nadbiskupije te im ovim putem čestitamo i želimo još puno uspjeha!

Piše vjeroučiteljica Elena Jelčić - Sulić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 26. 3. 2024.