Raspored testiranja i pregleda predškolaca

Raspored testiranja i sistematskih pregleda djece prispjele za upis u prvi razred šk. godine 2024./2025. nalazi se OVDJE. Testiranja će se provoditi po navedenom rasporedu u OŠ Stjepana Radića, a sistematski pregledi u Domu zdravlja Metković kod šk. liječnice Dragice Musulin. U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka termine djeteta možete pronaći prema šifri koja je roditeljima/skrbnicima dostupna u sustavu e-upisi u osnovne škole za svako dijete.

Molimo Vas da na pregled za upis u prvi razred kod školskog liječnika donesete sljedeće:

• Zdravstvena iskaznica
  • Cijepna iskaznica / Knjižica imunizacije
  • Zubna putovnica ispunjena od strane stomatologa (ako je ne stignete preuzeti do pregleda, onda ćete je naknadno donijeti)
  • Medicinska dokumentacija o kroničnim bolestima djeteta, operativnim zahvatima, specijalističkim pregledima (oftalmolog, fizijatar, alergolog, neuropedijatar, urolog, logoped, psiholog, defektolog…)
  • Laboratorijski nalaz krvi i urina /otići u LAB izvaditi krv -  nalaz stiže elektronski školskom liječniku/ (*upute za laboratorij  pogledati niže)

Zdravstveni pregled uključuje:

• otvaranje osobnog zdravstvenog kartona koji prati dijete do kraja školovanja, a u koji se upisuju sistematski pregledi i cijepljenja prema važećem kalendaru cijepljenja
  • mjerenje tjelesne visine i težine
  • kontrola oštrine vida i sluha
  • detaljan klinički pregled
  • procjena grafomotorike, percepcije i psihičkog razvoja
  • orijentacijska procjena emocionalne zrelosti djeteta te ocjena razvoja govora
  • docjepljivanje djeteta prema kalendaru cijepljenja: cjepivo protiv ospica, zaušnjaka i rubeole (MPR) i cjepivo protiv dječje paralize (IPV)

*Vađenje krvi i urina u laboratoriju:

Za navedeno nije potrebna uputnica nego samo zdravstvena iskaznica te je potrebno naglasiti da je dijete za upis u školu. Uzorak urina djeteta ponesite od kuće. Dva dana prije odlaska u laboratorij dijete treba jesti laganiju hranu (ne jesti grickalice, pizze, kobasice, hrenovke, majonezu).

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 4. 2024.