Projekt Ljekovito i aromatično bilje

Početkom proljeća probudili su se učenici i učitelji koji provode projekt Ljekovito i aromatično bilje i tako odlučili unijeti miris i vedrinu novog godišnjeg doba u naše učionice.

Učenici 3.a sa svojom učiteljicom Anđelkom Medak u nastavi Hrvatskog jezika i Prirode i društva samostalno su istraživali ljekovite biljke našeg zavičaja. Saznali su po čemu su jedinstvene i korisne i svoje su uratke predstavili ostalim učenicima.

Tijekom nastave izvannastavnih aktivnosti učenici Likovne skupine sa svojom učiteljicom Josipom Đerek promatrali su najčešće ljekovite biljke zavičaja i slikali njihov osobni doživljaj tog prirodnog bogatstva.

U sklopu obilježavanja Međunarodnog dana jezika učenici Medijske skupine sa svojim učiteljem Tomislavom Tomićem organizirali su čajanku. Pravili su čajeve od ljekovitog bilja i razgovarali o njemu u opuštenom ozračju prave britanske čajanke.

Učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Domaćinstvo s voditeljicom Natašom Jakišić su dizali sasušene cvjetove lavande sa grana koje im je dala pedagoginja Nikolina Vugdelija. Cvjetove su stavili u staklene posude i prelili maslinovim uljem (maceriranje) te nakon određenog vremena procijedili u bočice. Jedan dio cvjetova su učenici Domaćinstva i Vjeronaučne skupine stavljali u vrećice od tkanine na kojima su izvezeni cvjetni motivi vrijednih učenika pod vodstvom naše učiteljice Marije Volarević.

Učenici su sa svojom vjeroučiteljicom Mirelom Raguž napravili prigodni pano jer su proučavali biblijsku simboliku biljaka.

Posebno su bili oduševljeni učenici 8.C razreda jer su sa svojom razrednicom Natašom Jakišić otišli na Predolac. Osjetili su mirise koji ispuštaju biljke koje imaju aromatična ulja, upoznali su se sa njihovim osobinama i staništem.

Sve naše navedene aktivnosti pogledajte u videu!

I dalje nastavljamo s našim planiranim aktivnostima koje ćemo rado uskoro podijeliti s vama. Za kraj vam šaljemo jedan brzinski pozdrav jer vrijeme je da zasukamo rukave i nastavimo s proljetnim radovima. Vidimo se!

objavio: Administrator   datum: 13. 4. 2024.