ZAVRŠNICA DRŽAVNOG PREVNSKATVA U RUKOMETU

Učenici OŠ Stjepana Radića osvojili 3. mjesto na državnom prvenstvu u rukometu

Izvršni odbor Hrvatskog školskog sportskog saveza  na završnicu Državnog prvenstva u rukometu pozvao je najuspješnije ekipe učenika  koji su na županijskoj razini osvojile 1. mjesto. Kao prvaci Dubrovačko –neretvanske županije, od 15.  do 17. travnja 2024. godine u Poreču na Državnom prvenstvu, između 24 ekipe dječaka iz cijele Hrvatske,  nastupili su pod vodstvom uč. tjelesne i zdravstvene kulture Katice Vištice, prof. učenici OŠ Stjepana Radića, članovi Školskog sportskog društva „Predolac“ i osvojili 3. mjesto.

Naši su učenici nastupili u sastavu: Jakov Vrnoga, Nikica Pretežina, Filip Volarević, Jure Romić, Marijano Perleta,  Marko Šunjić, Roko Vekić, Mihovil Vidović, Mateo Ralinić, Duje Ćerlek, Musta, Mustapić, Mate Bokan i Kristijan Kozina.

Prvoga dan natjecanja naši su učenici u skupini H odmjerili snage s vršnjacima iz ŠSD Dugopolje iz Dugopolja (26:16) te ŠSD  Krežma iz Osjeka (20:14). Četvrtfinale naši su odigrali sa ŠSD Bugumilac iz Osjeka (14:12). Suparnik u polufinalu bila je koprivnička  ekipa i od koje smo poraženi (16:12). Učenici naše škole uspješno su izborili 3. mjesto u utakmici protiv ŠSD Dugave iz Zagreb (19:18).

Školski šport je izvrsna baza za prepoznavanje hrvatskih športskih talenata i darovitih učenika, a naši su učenici dokazali da je njihovo mjesto među najboljima u državi.

Čestitamo našim rukometašima na izvrsno odigranom turniru i rezultatu kojim se ponosi cijela OŠ Stjepana Radića i grad Metković.

Piše uč. tjelesne i zdravstvene kulture  Katica Vištica, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 19. 4. 2024.