IZVANUČIONIČKA NASTAVA NAŠIH DRUGAŠA

Svanulo je dugo iščekivano jutro za naše drugaše. S obzirom da je ovo bio prvi poludnevni izvanučionički dan za naše učenike, možete samo zamisliti koje je to uzbuđenje kod njih bilo. Ozarenih lica i znatiželjnih pogleda, jedva su dočekali ukrcati se u autobus i krenuti prema našem odredištu, Agro etno parku Žabac. Učenici 2.a i 2.b razreda sa svojim učiteljicama su na izvanučioničku nastavu išli 29. travnja, a učenici 2.c, 2.d i 2.e razreda sa svojim učiteljicama su išli 6. svibnja. Put do odredišta iskoristili smo za ponavljanje stečenih znanja iz Prirode i društva. Tako smo ponovili o prometu, godišnjim dobima, vodama tekućicama i vodama stajaćicama te baštini kraja u kojem živimo.

Pri dolasku na odredište, dočekali su nas ljubazni domaćini. Ukrcali smo se u lađe i krenuli u vožnju kanalima i rukavcima do jezera Kuti. Učenici su s oduševljenjem promatrali prirodu koja nas je okruživala. Promatrali su lopoče i lokvanje koji su se ponosno ljuljuškali na vodi.  Upijali su svaki zvuk cvrkutanja ptica i kreketanja žaba. Nakon vožnje lađama, pridružio nam se muzeolog Stanko Glavinić. Ovim putem mu se još jednom zahvaljujemo što je dio svoga vremena odvojio kako bi učenike upoznao sa pričama i legendama našega zavičaja. Tako smo mogli čuti legendu o Gavanu i Gavanki te Marinom vijencu. Učenici su sa zanimanjem slušali priče i legende te upijali svaku riječ. Znatiželjno su postavljali pitanja, želeći što više  saznati o ispričanim legendama i događajima. Uslijedila je likovna radionica, gdje su učenici morali oslikati motive Neretve. Prionuli su poslu te su izvrsno pokazali svoju kreativnost. Došlo je vrijeme za pauzu i malo odmora uz omiljenu slasticu, palačinke. Učenici su potom gledali film o životu ljudi u Neretvi, upoznali su i hranili domaće životinje, a kao pravi mali neretvanski gusari uputili su se u potragu za blagom. Na kraju su učenici odgovarajući na pitanja pokazali odlično znanje o onome što su čuli i vidjeli te su se svi složili kako je ovo bio baš jedan poseban dan.

(KLIKNI NA RAZRED I POVEĆAJ FOTOGRAFIJU!)

Povratak u Metković prošao je u veselom ozračju. Učenici su se sretni i zadovoljni vratili svojim kućama.

Piše učiteljica razredne nastave Anja Batinović

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 5. 2024.

« Svibanj 2024 »