Međuopćinsko/međugradsko natjecanje LiDraNo 2019.

Međuopćinsko/gradsko natjecanje LiDraNo 2019. za Grad Metković, Grad Opuzen, Općina Pojezerje, Općina Zažablje i Općina Kula Norinska održano je 1. veljače 2019. godine  u Ustanovi za kulturu i sport  Metković, a domaćin je bila OŠ don Mihovila Pavlinovića. Srednjoškolci su se predstavili u 8,30 sati, a osnovnoškolci u 9,30 sati. Nakon održanih pojedinačnih i scenskih nastupa sastala su se provedbena povjerenstva po kategorijama i donijela odluku koji radovi/nastupi (sukladno brojčanim odrednicama koje je uputilo Županijsko povjerenstvo za pripremu i provedbu smotre LiDraNo 2019. dana 23. siječnja 2019. godine)

Rezultate natjecanja možete pročitati klikom na OPŠIRNIJE!

PROSUDBENO POVJERENSTVO ZA DRAMSKI IZRAZ – OSNOVNE ŠKOLE u sastavu: Martina Pačić, prof. (predsjednica), Nikolina Anković, prof., Suzana Nižić, prof. i Danijela Baćilo, prof.  nakon prosudbe svih 14 pojedinačnih nastupa donijelo je odluku da se na županijsku razinu natjecanja upućuju:

POJEDINAČNI  SCENSKI  NASTUPI – osnovne škole

Ivano Dragobratović, 4. r.  OŠ Stjepana  Radića, Metković / Lj. Slunjski: Intonacija, recitacija / mentorica: A. Lukić Skelić, uč. razr. nastave

Lucija Šiljeg, 6. r. / OŠ don Mihovila Pavlinovića, Metković / O. S. Ivančević: Zaljubljena u čitav svijet, recitacija / mentorica: Helena Bjeliš, prof.

Lara Jurković, 7. r. / OŠ don Mihovila Pavlinović, Metković / Ida Zdilar:  90 – 60 – 90,  monolog   /  mentorica: Marinka Jurković, prof.

SKUPNI  SCENSKI  NASTUPI  - osnovne škole

nepoznati autor: „Dva sina“ (igrokaz), učenici 1. r. / OŠ Stjepana Radića; Metković, mentorica: Sandra Šutalo, uč. razr. nastave

rad skupine:Moji sedmaši“ (igrokaz), učenici 7. r. / OŠ  Stjepana Radića, Metković, mentorica: Tatjana Hazirović-Juračić, prof.

Prosudbeno povjerenstvo za LITERARNI  I  NOVINARSKI IZRAZ  –  OSNOVNE ŠKOLE u sastavu Mirjana Antolović, prof. (predsjednica), Vesna Vidović, prof., Ivana Ilić /GKS,  Martina Pačić, prof.  i Ivo Nadilo, metkovski pjesnik, donijelo je odluku da se na županijsku razinu smotre (sukladno propisanim brojčanim odrednicama) upućuju sljedeći radovi/učenici:

LITERARNI IZRAZ – osnovne škole

Gabriel Vladimir, 4. r.  /  Bolnica na brdu (pjesma)  /  OŠ Stjepana Radića, Metković / mentorica: Aleksandra Lukić Skelić

Lana Curić,   6. r.  /  Kiša (proza)  / Osnovna škola Opuzen, Opuze / mentorica: Slavica Jakišić

Borna Kovač, 7. r. /  Temperatura (proza)  /  Osnovna škola Opuzen, Opuzen / mentorica: Slavica Jakišić

Filip Dominiković,  8. r.  /  More i ja (pjesma) /  OŠ Stjepana Radića, Metković / mentorica: Ines Vukoja

NOVINARSKI  IZRAZ – osnovne škole

Korina Raguž, 8. r. / Na mladima rukomet ostaje / OŠ Stjepana Radića, Metković / mentorica: Ines Vukoja

Izravno na županijsku smotru upućen je i školski list Naša radost, OŠ S. Radića Metković (urednica: Lea Tomas; mentorica: Ines Vukoja) te radijska emisija Tradicija grada, Radio školarac OŠ Stjepana Radića Metković (urednici: Iva Mijić i Luka Martinović; mentorica: Aleksandra Lukić Skelić)

Na županijsku smotru upućeno je ukupno 26 učenika osnovnih škola i 7 mentora te 11 učenika srednjih škola i  5 mentora. Svim natjecateljima koji su upućeni na županijsku smotru želimo da nas uspješno predstavljaju na županijskoj smotri koja će se održati 20. veljače 2019. u Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku s početkom u 9,30 sati.

predsjednica međuopćinskog/međugradskog Povjerenstva za organizaciju i provedbu Lidrana 2019.

Marinka Jurković, prof.

ravnateljica OŠ don Mihovila Pavlinovića

Žana Dodig, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 4. 2. 2019.

« Svibanj 2024 »