ŠAHOVSKI TURNIR, 2. kolo

Još jedna pobjeda šahista OŠ STJEPANA RADIĆA u Regionalnoj šahovskoj ligi

U nedjelju 10. veljače 2019. godine odigrano je 2. kolo Regionalne šahovske kadetske lige, a najviše pažnje je privukao susret dviju osnovnih škola iz područja Metkovića. Nakon odličnog rezultata kadeta iz OŠ Don Mihovila Pavlinovića u 1. kolu protiv ŠK Ploče, u drugom kolu su se susreli s kadetima iz OŠ Stjepana Radića. Prvi krug je u neizvjesnoj igri završio pobjedom kadeta OŠ Stjepana Radića 3-1, dok je drugi krug završio još jednom sigurnom pobjedom 4-0 naših osnovnoškolaca, tako da je ukupni rezultat ovog meča bio 7-1.

Ovo natjecanje igra se po Bergerovom sustavu na 4 ploče dvokružno, a svaki igrač ima 30 minuta za partiju uz obvezno pisanje poteza. Za ekipu OŠ Stjepana Radića pod vodstvom Slavka Bakalara nastupili su Marin Kljusurić, Dominik Blaž Bakalar, Jakov Šiljeg, Mihael Borna Bjeliš, Ante Crnjac i Jakov Crnjac. Nakon dva odigrana kola ekipa OŠ Stjepana Radića nalazi se na prvom mjestu uz maksimalni broj bodova 4.

Rezultati 2. kola:

OŠ Stjepana Radića- OŠ Don Mihovila Pavlinovića        7 – 1

ŠK Zrinjski  -  ŠK Ploče                                                         3 ­-  5

ŠK Široki Brijeg – ŠK Čapljina                                            2 ½- 5 ½

ŠK Brotnjo 1 -ŠK Brotnjo 2 igra se naknadno

Slijedeće kolo igra se za dva tjedna, a naši šahisti su gosti kod ŠK Ploče u Pločama, dok ekipa OŠ Don Mihovila Pavlinovića dočekuje ekipu ŠK Široki Brijeg iz Širokog Brijega.

Voditelj Škole šaha Slavko Bakalar, vanjski suradnik

objavio: Ivana Čarapina   datum: 11. 2. 2019.

« Svibanj 2024 »