NATJECANJA (online kviz)

Online kviz natjecanje "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?"

Online kviz natjecanje učenika osnovnih škola „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“ održano je 1. ožujka 2019. preko Carneta u suradnji Službe za građane Hrvatskog sabora i Agencije za odgoj i obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Na kvizu su sudjelovale 53 osnovne škole, a predstavljali su ih timovi od tri učenika koji su imali svoje zamjene.

Našu školu predstavljali su učenici Valentina Bašić (6. d), Ivan Šutalo (7. e) i Korina Raguž (8. e) pod vodstvom mentorice Mandice Boras, prof. Učenici zamjene bili su Vlado-Nikola Vidojević (6. d), Ivan Komazin (7. e) i Lovre Doko (8. f). Učenici su osvojili 40. mjesto sa rezultatom 47, 49 bodova od ukupno 90. Osim znanja presudno je bilo i vrijeme rješavanja, a kviz je ograničen na 25 minuta. Kroz pitanja učenici pokazuju koliko poznaju povijest Hrvatskog sabora i njegovu ulogu u hrvatskoj povijesti te koliko znaju o suvremenom hrvatskom parlamentu i njegovu ustroju, načinu njegova rada i odgovornostima saborskih zastupnika, ali i o znamenitim pojedincima iz povijesti koji su svojim radom dali poseban doprinos Saboru.

U natjecanju sudjeluje tim od tri učenika - po jedan iz 6., 7. i 8. razreda. Svaki učenik ima zamjenika koji sudjeluje u natjecanju u slučaju spriječenosti člana tima. Svaki učenik u tročlanom timu iz školskih informatičkih učionica istodobno rješava kviz u elektroničkom obliku. Kviz se sastoji od 30 pitanja: 10 je pitanja o djelovanju Hrvatskoga sabora do 20. st. i u 20. st., a drugih je 20 pitanja o djelovanju Hrvatskoga sabora u 21. st. Kviz pitanja proizlaze  iz nastavnog Plana i programa povijesti za  6., 7. i 8. razred uključujući odgojno-obrazovne ishode Programa međupredmetnih i interdisciplinarnih sadržaja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole. Ciljevi kviza su provjeriti znanje učenika osnovnih škola o Hrvatskom  saboru i njegovoj  ulozi u povijesti hrvatskoga naroda te potaknuti najmlađe na učenje o Saboru kao suvremenom parlamentu 28. članice Europske unije.

U privitku možete pogledati rezultate Online kviz natjecanja "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?".

Piše uč. povijesti Mandica Boras, prof.

Priloženi dokumenti:
Rezultati_kviz_2019..pdf (125.45 KB)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 4. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »