Međunarodni projekti

Pogledajte TOPOTEKU DOLINE NERETVE

U Gradskoj knjižnici Metković prošli je tjedan predstavljena Topoteka DOLINE NERETVE najmlađa ICARUS digitalna platforma Topoteka kao alat za stvaranje, istraživanje, čuvanje  i promociju kulturne baštine i lokalne povijesti. Topoteku DOLINE NERETVE možete pogledati klikom na OVDJE.

U organizaciji Državnog arhiva u Dubrovniku i  Arhivskog sabirnog centra  Metković-Opuzen Ploče održana su tom prigodom predavanja o međunarodnoj digitalnoj platformi Topoteka, digitalnim arhivima i tekućim međunarodnim inicijativama i projekatima posvećenima mogućnostima suradnje i kreativnog predstavljanja kulturne baštine.

Sudjelovali su doc. dr. sc. Vlatka Lemić (predsjednica ICARUS Hrvatska), Nikolina Pozniak (ravnateljica Državnog arhiva u Dubrovniku), Paulina Šiljeg (arhivistica u Državnom arhivu u Dubrovniku, ASC Metković-Opuzen-Ploče)

Topoteka Doline Neretve počela je s radom 2017. godine kad je arhivistica Šiljeg pozvala na suradnju nekoliko ustanova i udruga s područja Grada Metkovića koji su zaslužni za stvaranje više od 150 javno objavljenih zapisa do sada uglavnom fotografija, dokumenta i skica. Pozivu na suradnju i stvaranje ove digitalne platforme od samih početaka odazvala se i OŠ Stjepana Radića, te je naša knjižničarka Ivana Čarapina jedna od administratora Topoteke.

I. OSNOVNA ŠKOLA METKOVIĆ (danas OŠ Stjepana Radića); Izvannastavne aktivnosti učenika (kraj 50.-tih godina 20. st.)

I. OSNOVNA ŠKOLA METKOVIĆ (danas OŠ Stjepana Radića); Izvanučionička nastava  (kraj 50.-tih godina 20. st.)

Svatko je od nas aktivni pripovjedač sjećanja, svatko oblikuje i predstavlja zajedničku povijest. Uključite se u tijek povijesti i postanite vidljivi dio zajedničke europske priče. Pozivaju se svi naši učitelji, učenici i njihovi roditelji da se priključe ovom projektu i stvaranju bogatog i raznovrsnog digitalnog arhiva našeg zavičaja. Našoj knjižničarki Ivani možete donijeti fotografije ili neke druge dokumente iz prošlosti naše škole, ali i zanimljive fotografije iz obiteljskih albuma.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 6. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »