Projekt „AKTIVA-POZITIVA br. 2“

Radionica starih zanata

Učenici naše škole koji čine  podmladak Hrvatskog Crvenog križa pri Gradskom društvu Crvenoga križa Metković  (GDCK) pod vodstvom nastavnice biologije Vesnom Pavlović i djelatnicama GDCK Metković Nelom Orlović i Mirandom Hajny, sudjelovali su u dvije od ukupno četiri radionice pod nazivom Radionica starih zanata u sklopu projekta „AKTIVA-POZITIVA br.2“, a  u organizaciji Udruge Dobra i partnerstvu s Općinom Zažablje, gradom Metković i Centrom za socijalnu skrb Metković. Radionice su se održale 26. veljače i 2. ožujka 2019. godine u prostorijama Volonterskog centra Dobra u trajanju od dva sata. Cilj radionica je djeci i mladima omogućiti uvid u povijest svoga kraja te ih motivirati na prihvaćanje običaja i tradicije ljudi iz podneblja u kojem žive.

Projekt financira Ministarstvo za demografiju, obitelj , mlade i socijalnu politiku,  a voditelj projekta u Udruzi Dobra je Branimir Vučković. Svojim djelovanjem kroz projekt se želi osnažiti, motivirati i aktivirati djecu i mlade za promijene vezane uz prostor u kojem žive kako bi unaprijedili kvalitetu svojega života na ruralnom području. U radionicama je sudjelovalo ukupno 15 učenika iz 7. d, 7. e i  8. d razreda. Učenici su ugodno proveli vrijeme uz druženje te su uz pomoć volontera Udruge Dobra imali priliku iskazati svoju kreativnost te steći mnoge vještine i znanja. Učenici i njihova nastavnica nisu krili svoje oduševljenje što je vidljivo i na fotografijama.

Piše uč. biologije Vesna Pavlović, nast.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 6. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »