Međunarodni šahovski turnir „Brotnjo 2019.“

MIHAEL BORNA BJELIŠ osvojio 1. mjesto na  Međunarodnom šahovskom turniru „ Brotnjo 2019.“ u kategoriji natjecatelja do 10 godina

U nedjelju 10. ožujka 2019. u Čitluku (BiH)  održan je 3. Međunarodni šahovski turnir za kadete i juniore. Ukupno je nastupilo 86 igrača iz BiH, Hrvatske, a natjecatelji su bili podijeljeni u četiri skupine do 10, 12 ,16 i 18 godina. Ovaj turnir spada u tzv. rejting turnire tako da su uspješni natjecatelji mogli ostvariti bodove. Najbrojniji su bili  učenici OŠ Stjepana Radića iz Metkovića, njih 11, a najbolji rezultat ostvario je Mihael Borna Bjeliš koji je zauzeo 1. mjesto u kategoriji do 10 godina  s 5 osvojenih bodova.

U ovoj kategoriji  nastupio je i Jakov Crnjac s osvojena 3 boda. U kategoriji do 12 godina zapažene rezultate ostvarili su Ante Crnjac s 5 osvojenih bodova, Jakov Šiljeg  s osvojena 4 boda i Josip Jurić s osvojena 3 ½ boda. U kategoriji do 16 godina najviše uspjeha je imao Marin Kljusurić s osvojena 4 boda. Dominik Blaž Bakalar osvojio je  3 ½ boda, Ante Filipović i Luka Gašić su osvojili po 3 boda, dok je Anja Žderić osvojila 1 bod. U kategoriji do 18 godina Domagoj Bjeliš je s osvojena 4 ½ boda zauzeo odlično 4 mjesto. Organizacija je bila izvrsna, a najboljima su  uručene prigodne nagrade brojnih sponzora turnira.

Iskrene čestitke za odličan nastup našim mladim šahista. Ovaj je šahovski turnir poslužio kao dobra  uvertira za nastup na državnom ekipnom natjecanju koje se održava od 12. do 14. ožujka 2019. godine u Vinkovcima.