Državna smotra LIDRANO 2019. - Poziv

Školski list učenika OŠ Stjepana Radića NAŠA RADOST pozvan na državnu Smotru LIDRANO 2019.

Članovi prosudbenih povjerenstava za pojedine izraze i kategorije odabrali su radove učenika koji se pozivaju na državnu Smotru literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2019. Državna smotra LiDraNo održat će se u Šibeniku od 25. do 27. ožujka 2019. godine za učenike i mentore osnovnih škola. U kategoriji NOVINARSKI IZRAZ (školski list), među 15 najboljih u Hrvatskoj,  na popisu se našla i NAŠA RADOST, list učenika OŠ Stjepana Radića.

Nakon prošlogodišnjega uspjeha 34. broja Naše  radosti koji je ušao u konkurenciju 15 najboljih listova u Republici Hrvatskoj, ovogodišnji poziv potvrđuje iznimnu kvalitetu školskog lista,  ali i  uspjeh novinarskih skupina OŠ Stjepana Radića koje je koordinirala odgovorna urednica uč. hrvatskoga jezika Ines Vukoja prof.

Najnoviji broj Naše radosti na 54 stranice donosi obrađenu temu broja Rukometni grad kao i raznolike novinarske vrste raspoređene u rubrikama: IZ NAŠEGA KRAJA, U SVIJETU YOUTUBEA, OBILJEŽILI SMO, NAŠA PUTOVANJA, NAŠI TALENTI, PROJEKTI, ENGLISH CORNER, NAJBOLJI OD NAJBOLJIH, KNJIGOLJUPCI, FILM, GLAZBA, KAZALIŠTE, KNJIGOLJUPCI, SAVJETI, MODNI KUTAK, SVAŠTARIJE, ZABAVNE STRANICE.

Marljivu ekipu novinara čine 42 učenika i 8 učitelja i stručnih suradnika (Manuela Šiljeg Malezija, Tomislav Tomić, Ivana Čarapina, Jelena Galov, Katica Vištica, Marijana Gluščević, Nikolina Vugdelija). Najodgovorniji posao ipak je imalo uredništvo Naše radosti u sastavu Vinka Mustapić, 8. e, Lidia Leticia Marin, 8. e, Martina Bulum, 7. e, Mihaela Sulić, 8. e, Pavo Mijić, 8. e, Marko Planinić, 8. e Korina Raguž, 8. e i Lana Barišić, 7. a. Glavna urednica je učenica 8. e razreda LEA TOMAS koja će imati čast uz svoju mentoricu nastavnicu Ines Vukoja, prof. predstavljati naš list na državnoj Smotri.

Čestitamo svima koji su doprinijeli stvaranju najnovijega broja Naše radosti, a Lei i nastavnici Ines želimo sretan put u Šibenik.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 13. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »