Županijska natjecanja - HRVATSKI JEZIK

23. ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ HRVATSKOGA JEZIKA; Petra Vladimir i Marko Planinić županijski viceprvaci

Županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika održalo se u srijedu, 13. ožujka 2019. godine u Osnovnoj školi Mokošica. Natjecanje su organizirale Osnovna škola Mokošica i Srednja škola Metković. Ove je školske godine na županijsku razinu ukupno pozvano 12 sedmaša i 43 osmaša, a čak sedamnaest učenika naše škole dospjelo je među najbolje od najboljih. Najbolji rezultat ostvarili su Petra Vladimir, 7.d (mentorica Tatjana Hazirović-Juračić), i Marko Planinić, 8.e (mentorica Ines Vukoja), osvojivši drugo mjesto u svojim kategorijama.

Nakon odličnih rezultata na školskoj razini, na županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika bili su pozvani sljedeći učenici naše škole:

7.razred: Petar Bubalo, 7.b (mentorica Manuela Šiljeg Malezija), Petra Vladimir, 7.d (mentorica Tatjana Hazirović-Juračić)

8. razred: Luka Popović, 8.b (mentor Dragan Sršen), Marta Gnječ, 8.c, Andrea Jarak, 8.c, Luka Martinović, 8.c, Marija Pratežina, 8.c (mentorica Marijana Gluščević), Karmen Mandić, 8.d, Lana Parmać, 8.d, Katarina Vidović, 8.d, Roko Zeljić, 8.d (mentorica Iva Stojić Dominiković), Lidia Leticia Marin, 8.e, Marko Planinić, 8.e, Korina Raguž, 8.e, Mihaela Sulić, 8.e, Lea Tomas, 8.e, Katarina Mikulić, 8.f (mentorica Ines Vukoja)

Naši su učenici ponovno pokazali jako dobro poznavanje hrvatskoga jezika te su ostvarili zapažene rezultate. U kategoriji sedmih razreda Petra Vladimir oduševila nas je osvojenim 2. mjestom, a u kategoriji osmih razreda, gdje je bila iznimno velika konkurencija, najbolji je bio Marko Planinić koji je također osvojio 2. mjesto.

Učenicima i njihovim mentorima od srca čestitamo na uloženom trudu i izvrsnim rezultatima i želimo da i dalje svojim znanjem i zalaganjem vole hrvatski jezik.

Piše uč. hrvatskoga jezika Ines Vukoja, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 14. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »