IZVANUČIONIČKA NASTAVA

U sklopu izvannastavne aktivnosti PRVA POMOĆ učenici OŠ Stjepana Radića posjetili odmorište Kuti

U subotu 30. ožujka 2019. godine, u organizaciji Gradskog društva Crveni križ Metković,  učenici OŠ Stjepana Radića koji pohađaju izvannastavnu aktivnost  Prva pomoć,  posjetili su jezero Kuti. Ukupno je sudjelovalo 29 učenika iz sedmoga i osmoga razreda s nastavnicom biologije Vesnom Pavlović.

Nakon ugodne vožnje lađama  i dolaska na odmorište Kuti učenici su prije ručka proveli u razgledanju životinja i biljaka i svi su bili iznenađeni ljepotom krajolika i bogatstvom koje pruža naš neretvanski kraj. Djelatnice GDCK Metković Nela Orlović i Miranda Hajny  pripremile su i osmislile sportske aktivnosti  pa su učenici preskakali konop, igrali odbojku i mali nogomet. Najzanimljivije je bilo odmjeravanje snage u povlačenju konopa u čemu su učenici najviše uživali.

Na kraju druženja organizirana je radionica na temu: Crveni križ gdje su učenici s nastavnicom Vesnom Pavlović razgovarali o temama vezanim za aktivnosti Hrvatskog Crvenog križa kao što su služba traženja, prva pomoć, humanitarni rad, rad s mladima, zdravstveni odgoj i dr. te su svoja saznanja prikazali crtežom. Učenici su istakli i temeljna načela  Međunarodnog pokreta Crvenog križa: humanost, nepristranost, neutralnost, neovisnost, dobrovoljnost, jedinstvo i neutralnost te na taj način ponovili gradivo koji su pripremali za natjecanje. Radovi učenika bit će izloženi u prostorijama GDCK Metković.

Nadamo se da će mnogi od ovih učenika prepoznati i prihvatiti djelatnosti Hrvatskog Crvenog križa i da će se jednog dana uključiti u aktivnosti koje HCK provodi poput volonterstva, darivanja krvi i sl.

Piše uč. biologije Vesna Pavlović, nast.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 1. 4. 2019.

« Svibanj 2024 »