Edukativna radionica

Očuvanje i zaštita prirodnih vrijednosti od požara tršćaka u delti Neretve

U sklopu projekta Promicanje održivog razvoja prirodne baštine doline Neretve, Operativnog programa konkurentnost i kohezija, edukativna radionica Očuvanje i zaštita prirodnih vrijednosti od požara tršćaka u delti Neretve održala se 29.ožujka 2019.godine s početkom u 08:15 sati za učenike trećih i četvrtih razreda smjene A.

Učenicima se održalo predavanje o zaštićenim područjima i područjima ekološke mreže Natura 2000 u delti rijeke Neretve, o zaštiti i očuvanju istih od požara tršćaka te provođenju preventivnih mjera zaštite od požara.

Predavanje su održali djelatnici Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije u suradnji s Vatrogasnom zajednicom Dubrovačko-neretvanske županije i Javnom vatrogasnom postrojbom Metković.

Nakon predavanja i gledanja edukativnog animiranog filma „Požar nije šala“, učenici su se upoznali sa zaštitnom vatrogasnom opremom; tehničkom opremom potrebnom za gašenje inicijalnih požara; opasnostima koje požar čini za imovinu, sigurnost ljudi, posjetitelja kao i za prirodu; načinima dojave i gašenje šumskih požara; protupožarnim zračnim snagama i vatrogasnim vozilima.

Učenici su kao podsjetnik na ovu radionicu dobili dječji strip i informativne materijale za roditelje.

Piše: diplomirana učiteljica razredne nastave Ivona Vuica

objavio: Administrator   datum: 1. 4. 2019.

« Svibanj 2024 »