DANI MEDIJSKE PISMENOSTI

Ususret Danima medijske pismenosti

Ususret Danima medijske pismenosti učenici petih razreda su sa svojom mentoricom Nikolinom Vugdelijom napravili kratko istraživanje o tome koje su trenutno najpopularnije videoigrice, te su ustanovili kako 21% učenika naše škole igra popularnu igricu Fortnite. Uz pomoć nastavnice Ines Vukoje, učenica šestih razreda napravila je članak o Fortnitu koji možete pročitati OVDJE.

Pričati o Fortnitu a ne spomenuti popularni Fortnite ples Floss je gotovo nemoguće. Često vidimo i učenike naše škole kako se kreću u tom ritmu, a ponekad se koristi i kao vježba za rekreaciju.

Floss je zapravo učinio popularnim 16-godišnji Russell Horning koji je na Instagramu poznat kao The Backpack Kid i ima 1.7 milijuna pratitelja. Objavio je video s floss pokretima 18. kolovoza 2016. i prikupio na destke tisuća pregleda. U svibnju 2017. godine u showu Saturday Night Live plesao je floss dok je Katy Perry izvodila pjesmu Swish Swish. I nakon toga svi su se zarazili ovim pokretima.

Ovo je odlična prilika da i roditelji zaplešu sa svojom djecom. Ne treba brinuti jer je potrebna samo dobra koordinacija.

Koliko učenika naše škole igra popularnu igricu Fortnite?

Najpopularnije igrice prema onome što se najviše  snima na Twitchu:

1. Fortnite 2. Apex Legends 3. LoL 4. Sekiro:Shadows Die Twice 5. Counter-Strike: Global Offensive 6. PUBG 7. Call of Duty: Black Ops 4 8. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege 9. Overwatch 10. Tom Clancy's The Division 2

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 5. 4. 2019.

« Svibanj 2024 »