USKRSNI ŠAHOVSKI TURNIR

Šahisti OŠ Stjepana Radića osvojili 6 od ukupno 9 nagrada na Uskrsnom šahovskom turniru

U Čapljini 14. travnja 2019. godine održan je tradicionalni Uskrsni šahovski turnir na kojem je nastupilo 26 igrača iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Turnir se igrao po Švicarskom sustavu 7 kola uz tempo igre 10 minuta po igraču. Konkurencija je bila izrazito jaka jer su pravo nastupa imali igrači  od 7 do 20 godina koji su se nalazili u jednoj skupini. Nagrade su podijeljene u kategorijama do 12, 16 i 20 godina.

OŠ Stjepana Radića predstavljali su učenici Marin Kljusurić (8. c), Dominik Blaž Bakalar (7. d), Mihael Borna Bjeliš (2. d), Jakov Šiljeg (4. e), Ante Crnjac (5. c), Jakov Crnjac (1e), Ante Filipović (6. b), Lovro Matoković (6. b), Luka Matoković (2. b), Luka Gašić (6. a) i dva srednjoškolca Domagoj Bjeliš i Ante Juračić. Najveći uspjeh ostvarili su Dominik Blaž Bakalar koji je osvojio 1. mjesto u kategoriji do 16 godina te je 3. u ukupnom poretku; Mihael Borna Bjeliš osvojio je također 1. mjesto u kategoriji do 12 godina te je  5. u  ukupnom poretku;  Jakov Šiljeg osvojio je 2. mjesto u kategoriji do 12 godina te je 6. u ukupnom poretku; Ante Crnjac osvojio je 3. mjesto u kategoriji do 12 godina i ukupnom poretku  7. mjesto, dok je Marin Kljusurić osvojio 3. mjesto u kategoriji do 16 godina i ukupno 8. mjesto, a Ante Juračić osvojio je 3. mjesto u kategoriji do 20 godina i ukupno 9. mjesto. Ovo je do sada najuspješniji turnir gdje su naši mladi šahisti osvojili 6 od ukupno 9 nagrada! Ukupni pobjednik turnira je državna prvakinja BiH Sanja Bilić članica ŠK Čapljina iz Čapljine. Organizacija je bila na visokoj razinu,  a na kraju je priređen domjenak za sve igrače i nazočne roditelje.

Fotogaleriju pogledajte klikom na OVDJE.