7. kolo regionalne šahovske lige

Veliki uspjeh mladih šahista OŠ Stjepana Radića u regionalnoj ligi

U Međugorju je protekli tjedan odigrano posljednje, 7. kolo,  šahovske kadetske regionalne lige. Nastupilo je svih 8 ekipa što znači da se na jednom mjestu okupilo 40 mladih šahista iz šireg područja neretvanske doline i susjedne Bosne i Hercegovine. Najviše uspjeha imala je ekipa ŠK Ploče iz Ploča koja je ukupno ostvarila 6 pobjeda i jedan remi, druga je  ekipa ŠK Brotnjo 1 iz Čitluka (BiH) s 6 pobjeda i jednim porazom. Izvrsno treće mjesto osvojila ekipa OŠ Stjepana Radića iz Metkovića s 4 pobjede, 1 remijem i 2 poraza. Ekipa OŠ Don Mihovila  Pavlinovića  završila je natjecanje na osmom mjestu s 3 remija i 5 poraza.

Ove dvije ekipe iz Metkovića  jedne su od najmlađih pa u budućnosti, u nastavku ovog natjecanja, možemo očekivati još bolje rezultate. Za ekipu OŠ Stjepana Radića nastupili su Marin Kljusurić, Dominik Blaž Bakalar, Ante Filipović, Jakov Šiljeg  i Josip Jurić. Treba istaknuti i druge polaznike Škole šaha koji su nastupili kao dio ovoga tima a to su: Mihael Borna Bjeliš, Ante i Jakov Crnjac, Lovro i Luka Matoković, Luka Gašić i Domagoj Bjeliš.

Rezultati posljednjeg 7. kola

OŠ Stjepana Radića Metković – ŠK Brotnjo 2.Čitluk (BiH) 5 ½ - 2 ½

ŠK Ploče, Ploče – ŠK Čapljina, Čapljina (BiH)   8 – 0

Brotnjo 1.Čitluk (BiH) -ŠK Široki Brijeg( BiH) 6 ½ - 1 ½

OŠ don Mihovila Pavlinovića – ŠK Zrinjski Mostar(BiH) 4- 4

Prve tri ekipe dobile su pehare, a „KRAŠ“ kao glavni sponzor ove lige osigurao je prigodne nagrade za sve sudionike.

Cilj ove lige je postignut: popularizacija igre šaha kod djece i mladih, gdje posebno treba istaknuti „stisak ruke“ na početku i na kraju odigrane partije, a onaj tko razumije ovu igru znat će što sve stane u te dvije riječi !!!

Fotogaleriju pogledajte klikom na OVDJE.

Piše voditelj Škole šaha Slavko Bakalar, vanjski suradnik

objavio: Ivana Čarapina   datum: 1. 5. 2019.

« Svibanj 2024 »