ZAVRŠNICA DRŽAVNOG NATJECANJA U RUKOMETU

Odličan nastup rukometaša OŠ Stjepana Radića na Državnom prvenstvu

Nakon uspjeha naših nogometašica i osvajanja 3. mjesta na završnici Državnog prvenstva u futsalu, od 2. do 4. svibnja 2019. nastupili su u Poreču na još jednoj završnici Državnog prvenstva i naši rukometaši. Pod vodstvom uč. tjelesne i zdravstvene kulture Katice Vištice, prof. rukometaši su nakon osvajanja titule prvaka Dubrovačko-neretvanske županije okušali svoje igračke vještine sa svojim vršnjacima iz svih županija Republike Hrvatske. Za OŠ Stjepana Radića nastupili su Josip Ćulum, Mateo Obrvan, Domagoj Grejić, Borna Vukanović, Kristian Kiridžija, Ante Medić, Dario Zloić, Marko Vladimir, Luka Komazin, Ivan Šprlje, Mate Batinović, Karlo Crnčević, Pero Vuletić i Franko Brečić. Naši su momci zbog spriječenosti nastavnice Katice u Poreču nastupali pod vodstvom uč. tjelesne i zdravstvene kulture Borisa Brčića, prof.

Samo natjecanje je bilo vrlo uzbudljivo i dinamično. Sudjelovale su 24 ekipe raspoređene u 8 skupina. Naši su rukometaši osvojili 1. mjesto u svojoj skupini pobijedivši vršnjake iz OŠ Vladimir Nazor, Virovitica (20:16) i OŠ Garešnica, Garešnica (26:12). Nakon uvjerljivog prolaza u skupini naši su ipak zaustavljenu u četvrtfinalu od OŠ Ivan Benković, Dugo Selo (18:11), te su zauzeli na kraju 5. mjesto.

Učenici i njihovi voditelji zadovoljni su postignutim rezultatom, a još više predivnom iskustvu i druženju s vršnjacima iz različitih dijelova Hrvatske.

Čestitamo svima na uspjehu!

Piše uč. tjelesne i zdravstvene kulture Boris Brčić, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 8. 5. 2019.

« Svibanj 2024 »