PREDAVANJE I RADIONICA

Otpad nije smeće!

U srijedu 15. svibnja učenici 4. c i 4. e razreda zajedno sa svojim učiteljicama Marijanom Kljusurić i Marijom Ketini Hajny odslušali su zanimljivo i poučno predavanje na temu Gospodarenja otpadom.

Najprije je ravnateljica Božena Nikoletić zaželjela dobrodošlicu djelatnicama Eko Arboretuma d.o.o., nakon čega je dr. sc. Višnja Bukvić izložila kratak sadržaj predavanja.

Potom su učenici, kroz interaktivno predavanje Katarine Gučanin Gazibarić, univ. bacc. chem. et bio., ponovili već postojeća te stekli i neka nova znanja o potrebi izbjegavanja stvaranja otpada, ponovnoj upotrebi predmeta, odvajanju otpada, recikliranju i kompostiranju. Svoja su znanja  provjerili kroz praktičnu radionicu koju je vodila Marija Bebić, mag. cheming., a u kojoj su učenici određeni otpad svrstavali u za to predviđene spremnike.

U razvrstavanju otpada pokazali su zavidno znanje. Stoga dragi učenici, slobodno svoja znanja prenosite na druge. Neka i oni znaju da OTPAD NIJE SMEĆE!

Piše uč. razredne nastave Marija Ketini Hajny, dipl. uč.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 21. 5. 2019.

« Svibanj 2024 »