DRŽAVNA RAZINA MODELARSKE LIGE

ZAPAŽENI REZULTATI NAŠIH UČENIKA NA DRŽAVNOJ MODELARSKOJ LIGI

Mladi tehničari naše škole sudjelovali su  na Državnoj razini Modelarske lige od 1. svibnja do 2. lipnja 2019. u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici. Organizacijski odbor je na državnu razinu natjecanja pozvao prvoplasirane ekipe sa županijskih natjecanja iz 20 županija. Dubrovačko-neretvansku županiju predstavljale su čak dvije ekipe  i to obje iz naše škole. Jednu ekipu su činili Ivan Šprlje iz 8.b i Veronika Brečić iz 7.b, a drugu Ivica Krešić iz 6.c i Katja Jerković iz 5.a razreda.

Svi sudionici natjecanja su u četiri sata izrađivali isti zadatak - tehničku tvorevinu Zmaj Drago. Zadatak na državnoj razini natjecanja se vrednovao na isti način kao i zadaci na županijskoj razini natjecanja, odnosno, vrednovali su se sljedeći elementi: preciznost i urednost izrade i spajanja pozicije uratka, organizacija radnog mjesta, inovativnost i dizajn dovršenog uratka, pravilna uporaba alata i strojeva te funkcionalnost tehničke tvorevine. Među 27 natjecateljskih ekupa naši učenici su postigli zapažene rezultate. Ekipa koju su predstavljali Ivan Šprlje i Veronika Brečić ostvarila je 5. mjesto, a ekipa Ivice Krešića i Katje Jerković 17. mjesto. Učenicima ovog natjecanja je bila mentorica učiteljica tehničke kulture Marina Nikolić, prof. Čestitamo učenicima i njihovoj mentorici na zapaženim rezultatima.

objavio: Administrator   datum: 2. 6. 2019.

« Svibanj 2024 »