BOŽIĆNA PRIREDBA

Ići ususret Božiću znači otvoriti se nadi, veselju, pjesmi.  Učenici  Naše Škole su 20. prosinca 2019. božićnom priredbom širom otvorili srca i ruke čarobnom božićnom raspoloženju. Kroz program su nas vodili Iva Obrvan i Petar Popović prema konferansi  nastavnice Ive Stojić  Dominiković, a koordinaciju je preuzela Aleksandra Lukić- Skelić. Ravnateljica Božena Nikoletić je, po starom dobrom običaju domaćina, pozdravila sve prisutne i zaželjela im najljepše želje za Božić i sve najbolje u nadolazećoj novoj godini.

Zdravlje, veselje i duhovno spasenje je nešto što nam svima treba, a upravo to su nam svojom Božićnom kolendom poželjele učiteljice Pjevačke skupine učiteljica OŠ Stjepana Radića. Tradicionalno su nas uveselili zvonki glasići našega zbora pod dirigentskom palicom časne Mile otpjevavši nam  Radujte se narodi i Spavaj,  mali Božiću. Pjesmom Bliži se Božić učenice 2.e razreda Tamara Vladimir, Antea Kuran i Karla Šapina sa svojom učiteljicom Sandrom Šutalo su nam objavile da se bliži Božić i dan  kad se ljubav daje i prima na dar. Ove godine  našu priredbu je posjetio i sv. Nikola koji je odlučio ovoga puta darivati životinje. Mali lutkari su sa svojim učiteljicama Nadom Šunjić i Ivonom Vuicom igrokazom U šumi  sv. Nikole pokazali kakvo je blagdansko raspoloženje kod šumskih životinja. Bog je milostiv i svemoguć recitacijom Bog rekla nam je  učenica Maja Arnaut koju je pripremio nastavnik Dragan Sršen.  Rasplesane djevojčice Ritmičke skupine učenika 3. i 4. razreda A smjene voditeljice Ivane Popović  uz stihove pjesme Jinge Bell Rock, dočarale su nam pravi božićni duh, a oni najhrabriji  uz njih su  i zaplesali.  Kao i uvijek pratimo trendove u ukrašavanju  tako se  i ove godine nastavnik Likovne kulture Ante Leko potrudio da nam u školu dovede popularnoga orašara koji uz kamin budno prati što se događa u blagdansko vrijeme na školskim hodnicima.

Širite ljubav, sreću, mir i zadovoljstvo. Neka vam je blagoslovljen Božić i pregršt dobrih  želja u novoj 2020. godini.

Napisala: Manuela Šiljeg Malezija, prof.

objavio: Administrator   datum: 20. 12. 2019.

« Svibanj 2024 »