26. veljače - DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Kako podržati Dan ružičastih majica

U srijedu, 26. veljače 2020. godine u našoj školi se već tradicionalno obilježava Dan ružičastih majica najpoznatiji je program prevencije vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj u kojem sudjeluje više od dva milijuna sudionika. 2017. godine od strane hrvatskog Sabora proglašen je kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja na prijedlog Centra za edukaciju i prevenciju nasilja.

Sudjelovati u njemu može apsolutno svatko. Ne moraš donirati novac, zvati telefone i slično. Obuci ružičasto. Sudjelovanje u obilježavanju Dana ružičastih majica mogu ostvariti i oni koji ne nose ružičastu majicu. Da, tako je! Što sve možeš učiniti da podržiš ovaj pokret i kažeš NE nasilju?

• u srijedu nosi ružičastu majicu ili nešto drugo ružičasto
  • budi ljubazan i brižan
  • ne budi ljut na nekoga jer biti ljut na nekoga je čisto gubljenje vremena
  • prijavi nasilje
  • budi hrabar i reci NE nasilju

Djeca su najvitalniji dio zajednice i naša zadaća, ali i dužnost da im osiguramo sigurno i bezbrižno djetinjstvo. Pridruži se i ti i reci NE! Nasilje nije cool i ti to jako dobro znaš. Ne boj se biti iznimka među vršnjacima i ustati protiv nasilja. U tebi leži snaga i hrabrosti i te dvije divne vrline tjeraju te da pošalješ samo jednu poruku – NASILJE PRESTAJE OVDJE!

U 12.45 u školskom dvorištu organizirat ćemo tradicionalno fotografiranje u ružičastom. Pozivamo sve učenike i učitelje kako bi i brojnošću pokazali da ne podržavamo ni jedan oblik nasilja.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 25. 2. 2020.

« Ožujak 2024 »