Obavijest

Obavijest za roditelje učenika prvih, petih i novih učenika koji iz drugih škola dolaze u OŠ Stjepana Radića

Zbog novonastale epidemiološke situacije ove školske godine NEĆE BITI PROZIVKE učenika prvih i petih razreda kao prošlih školskih godina.

U petak 4. rujna 2020. godine roditelji će biti telefonski obaviješteni o novom rasporedu po razrednim odjelima učenika prvih i petih razreda u školskoj godini 2020./2021., kao i novih učenika koji se u šk. g. 2020./2021. prvi put  upisuju (prelaze iz drugih škola) u OŠ Stjepana Radića.

Kako je u OŠ Stjepana Radića nastava organizirana u dvije smjene, prvi dan nastave 7. rujna 2020. godine smjena A s radom započinje u 7. 30, a smjena B u 13 sati.

Učenici 1. razreda

Iznimno od ovoga, samo za učenike 1. razreda prvi nastavni dan započinje u 8 sati (smjena A) i u 13. 30 (smjena B). Roditelj učenika 1. razreda (isključivo jedan roditelj) dovest će svoje dijete na školsko igralište gdje će ih dočekati ravnateljica i učiteljice. Nakon pozdravnog govora ravnateljice, učiteljice/razrednice će prozvati učenike te će zajedno otići u svoje učionice.

Predviđeno vrijeme boravka učenika u školi je najviše 3 nastavna sata po 40 minuta. (prema dogovoru s učiteljicom). Osim međusobnog upoznavanja, učiteljica će podijeliti učenicima udžbenike, upoznati ih s mjerama zaštite i pravilima koja će se provoditi u školi. Za vrijeme nastave učenici ne moraju nositi maske, a dezinfekcija ruku i obuće obavit će se pri ulazu u školu.

VAŽNO!

Prilikom dolaska na školsko igralište, roditelj učenika dužan je nositi na licu zaštitnu masku, i pridržavati se svih epidemiološkim mjera. Ulazak i kretanje roditelja u školi nije dozvoljeno, te po završetku nastave svoju djecu preuzimaju na školskom igralištu.

Prije dolaska u školu roditelji moraju:

• izmjeriti temperaturu svome djetetu. Ako dijete ima temperaturu višu od 37, dijete se ne dovodi u školu već se  obavještava učiteljica i  školski liječnik.
  • ponijeti praznu školsku torbu jer će učenici prvi dan nastave dobiti udžbenike

Učenici 5. razreda

Razrednici petih razreda telefonski će obavijestiti roditelje učenika u kojem je razrednom odjelu njihovo dijete (petak, 4. rujna), a prvi nastavni dan započinju u 7. 30  ili 13 sati, ovisno radi li se o smjeni A ili B ulazeći isključivo na glavni tzv. učiteljski ulaz do svojih učionica koje se nalaze na II. katu škole. Za vrijeme nastave učenici neće mijenjati učionice, nego će predmetni učitelji ulaziti u njihov razred.

Učenici su dužni:

• ponijeti prazne školske torbe jer će preuzeti udžbenike
  • prije dolaska u školu izmjeriti tjelesnu temperaturu; Ako učenik ima temperaturu višu od 37, ne dolazi u školu već se  obavještava razrednik i  školski liječnik.
  • nositi na licu tijekom nastave zaštitne maske

Više pojedinosti o organizaciji rada, ulasku u školu i rasporedu učionica bit će objavljeno tijekom dana.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 3. 9. 2020.