Županijsko natjecanje - HRVATSKI JEZIK

„Ići stazama jezične kulture nije teško. Dovoljno je samo krenuti prema njezinu vrhuncu i svaki dan načiniti bar jedan korak u osvajanju neizmjernih izražajnih mogućnosti hrvatskoga jezika.“

jezikoslovac Stjepan Babić

Županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika održano je 10. ožujka 2021. u matičnim školama učenika koji su ostvarili pravo sudjelovanja na toj razini natjecanja, sukladno epidemiološkim mjerama i preporuci Županijskog stožera civilne zaštite Dubrovačko - neretvanske županije. Škola domaćin bila je Osnovna škola Mokošica iz Mokošice u kojoj se, nakon što su pristigli testovi iz matičnih škola, sastalo Povjerenstvo županijskog Natjecanja i ispravilo testove natjecatelja.

Provedbu natjecanja u našoj školi nadzirale su učiteljice hrvatskoga jezika Tatjana Hazirović-Juračić i Ines Vukoja. Naše učenice natjecale su se u kategorijama sedmoga i osmoga razreda, a uspješno su nas predstavljale: Anja Žderić, 7.b, 8. mjesto (mentorica Manuela Šiljeg Malezija), Leona Medak, 8.c, 4. mjesto (mentorica Iva Stojić Dominiković), Karla Lazarević, 8.e, 7. mjesto (mentorica Iva Stojić Dominiković), Nika Pažin, 8.c, 10. mjesto (mentorica Iva Stojić Dominiković) i Anđela Tolj, 8.e, 10. mjesto (mentorica Iva Stojić Dominiković).

Čestitamo učenicama i mentoricama na izvrsnim rezultatima kojima su nam i ove godine pokazali kako se hrvatski jezik voli znanjem.

Piše uč. hrvatskog jezika Ines Vukoja, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 20. 3. 2021.