Izvannastavne aktivnosti

STEAM aktivnosti  u našoj školi

U našoj školi ove školske godine osnovana je izvannastavna skupina Mali istraživači. Cilj ove skupine je popularizacija prirodnih znanosti, razvijanje životnih vještina i učenje kroz zabavu i igru te razvijanje timskog rada. Učenike se potiče na kreativnost i razvijanje kritičkog mišljenja.

Skupinu vodi učiteljica Ana Ćužić i polazi je 15 učenika četvrtih razreda. Ideja ove skupine je promovirati STEAM vještine kod naših učenika. Iskustva koja djeca imaju tijekom ranih godina učenja, izuzetno su važna. Učenici na ovaj način kroz igru, upoznaju gotovo sva STEAM integrirana područja – prirodne znanosti, tehnologiju, inženjerstvo, matematiku i umjetnost.

Program ovih aktivnosti zamišljen je kao otvoreni kurikulum koji omogućuje učenicima aktivno sudjelovanje, neposredno iskustvo i istraživanje onih sadržaja koje oni smatraju zanimljivima.

Tijekom prvog obrazovnog razdoblja učenici su: upoznali povijesne izume koji su mijenjali naš svijet, stvorili vlastite izume, upoznali životni put i doseg našeg najvećeg znanstvenika Nikole Tesle, obilježili Međunarodni dan izumitelja, izradili prvi rječnik pojmova vezanih uz znanost, napravili jednostavni barometar za mjerenje tlaka zraka, upoznali obnovljive izvore energije i napravili vjetrenjaču, upoznali optičke varke, napravili vulkan i erupciju vulkana, osmislili i dizajnirali spremnike za potrošene baterije, izradili Sunčev sustav...

Pred nama su još mnoge zanimljive aktivnosti koje ćemo vam otkriti na kraju školske godine.

Piše učiteljica Ana Ćužić, dipl . uč. razredne nastave

objavio: Ivana Čarapina   datum: 3. 3. 2022.

« Ožujak 2024 »