Međunarodni eTwinning projekt

DETEKTIVI KULTURNE BAŠTINE

Ovim međunarodnim projektom učenici imaju priliku sudjelovati u istraživanju svoje kulturne baštine i u upoznavanju kulturne baštine europskih naroda. Različitim aktivnostima i metodama rada učenici unaprjeđuju svoje vještine, stavove i znanja, upoznaju svoje vršnjake i uče predstavljati svoje radove, a samim tim oslobađaju se straha i u mogućnosti su usporediti kvalitetu svojih radova s radovima svojih vršnjaka - sudionika projekta. Projekt traje od rujna 2021. do lipnja 2022. Obuhvaća više država, marljivih učitelja i učenika. Komunikacija među učiteljima odvija se na engleskom jeziku. Projekt ima zajedničke radove kao što su e – knjige  virtualne izložbe ...

“Projekt sam osnovala na eTwinning platformi i pozvala sam za partnersku školu OŠ oca Petra Perice iz Makarske. Pridružilo nam se oko 80 učitelja i oko 150 učenika. Iz naše škole Stjepana Radića, u projektu sudjeluju učenici 2.d r. (M. Curić) i učenici 3. razreda učiteljica Marijane Kljusurić i Anje Batinović. U jednom dijelu aktivnosti 2. d razreda sudjeluju samo učenici Novinarske skupine (12 učenika; voditeljica M. Curić), a u ostalim aktivnostima cijeli razred.

Cijeli prikaz projketa možete pročitati klikom na OVDJE, a u web alatu Genially naći ćete planirane projektne aktivnosti klikom na PLAN PROJEKTNIH AKTIVNOST

Piše autorica i voditeljica projekta učiteljica Marijana Curić

objavio: Ivana Čarapina   datum: 3. 3. 2022.

1.

« Srpanj 2024 »