21.-27. ožujka - TJEDAN NOVCA

Obilježili smo Svjetski i Europski tjedan novca

Svjetski i Europski tjedan novca ove se je godine obilježavao od 21. do 27. ožujka. Cilj obilježavanja Tjedna novca je financijskim obrazovanjem unaprijediti razinu financijske pismenosti i omogućiti djeci, mladima i građanima stjecanje znanja, vještina, stavova i ponašanja nužnih u svakodnevnom privatnom i poslovnom životu kako bi u budućnosti mogli donositi primjerene financijske odluke.

Središnja tema ovogodišnjeg Tjedna novca je "Izgradite svoju budućnost, budite pametni u pogledu novca", čime se naglašava važnost razmišljanja o vlastitoj budućnosti kod donošenja financijskih odluka. Ovaj pristup se primjenjuje i kod kreiranja aktivnosti u području financijske pismenosti te se stoga posebna pozornost stavlja na fleksibilnost i teme poput održivosti i digitalizacije financijskih usluga.

Ove školske godine se je i u OŠ Stjepana Radića obilježio Svjetski i Europski tjedan novca s ciljem promicanja financijske pismenosti.

Učenici 4.a razreda su 21. ožujka 2022. godine u sklopu eTwinning projekta Primjena različitih tehnika učenja uz podršku učiteljice Ane Čužić i pedagoginje Nikoline Vugdelije suradnički učili o novcu s učenicima sedmih razreda OŠ Dragojle Jarnević, Karlovac putem aplikacije Teams. Učenicima se je svidio novi oblik rada, osobito kviz koji su za njih pripremili mali karlovčani.

Putem aplikacije ZOOM pedagoginja Vugdelija je organizirala Županijsko stručno vijeće za građanski odgoj i srodne međupredmetne teme na temu Financijska pismenost u školi sa sljedećim dnevnim redom:

1. Kako podučavati financijsku pismenost u školi? - Marina Ralašić, mag., Štedopis

2.Projekt PIGGY BANK - Nikolina Vugdelija, prof.

Na skupu je sudjelovalo 32 učitelja.

Učenici osmih razreda su na satovima razrednika u sklopu eTwinning projekta Srednjokaz obradili temu „Od posla do karijere“ pomoću nastavnih materijala koje je pomogla tiskati Udruga „Prijatelj“.  Cilj je bio potaknuti učenike da istraže vezu vještina i posla, te razliku između posla i karijere kako bi lakše odabrali svoje buduće zanimanje.

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 3. 2022.