eTwinning projekt

Suradničko učenje  - OŠ Banija, Karlovac i OŠ Stjepana Radića, Metković

Jedna od aktivnosti eTwinning projekta Primjena različitih tehnika učenja je suradničko učenje. Navedenu aktivnost su učenici naše škole i učenici OŠ Banija iz Karlovca iskoristili za obilježavanje Svjetskog dana kazališta.

Budući da se 27. ožujka obilježava Svjetski dan kazališta, 28. ožujka su učenici 7.a razreda OŠ Banija i pripremili prezentaciju i predavanje na temu kazališta. Naveli su gramatička obilježja imenice, značenje riječi "kazalište", povijest svjetskog i hrvatskog kazališta te su govorili općenito o dijelovima kazališta, ljudima koji rade u kazalištu, kazalištnom bontonu. Za četvrtaše su pripremili i zanimljivu zagonetku koju su, nakon nekoliko pokušaja, uspješno riješili. Učenici 4.e razreda OŠ Stjepana Radića također su pripremili prezentaciju na istu temu te iznijeli i neke činjenice koje sedmaši nisu spomenuli. Osim toga, počastili su učenike iz Karlovca dramskim programom i izveli svoje recitacije, monologe te lutkarsku predstavu koju su pripremili za smotru LiDraNo. Učenici su suradnički učili putem aplikacije Teams.

Učenike OŠ Banija za suradničko učenje pripremala je Ivana Kovačević Opačić, a učenici OŠ Stjepana Radića su sudjelovali uz podršku Sandre Šutalo i Nikoline Vugdelija.

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 4. 4. 2022.

« Ožujak 2024 »