ŽUPANIJSKA MODELARSKA LIGA

Katja Jerković i Laura Bebić osvojile prvo mjesto na drugom  kopnenom kolu modelarske lige  Dubrovačko neretvanske županije

Nakon što se u travnju održalo prvo otočno kolo Modelarske lige Dubrovačko-neretvanske županije, u četvrtak 12. svibnja 2022. u Centru za mlade Dubrovnik se održalo drugo kopneno kolo. Natjecalo se 11 ekipa iz Dubrovnika, Metkovića, Opuzena i Župe Dubrovačke.

Modelarska liga je ekipno natjecanje učenika u području modelarstva/maketarstva. Svaka ekipa ima 2 učenika te zajednički izrađuju tehničku tvorevinu po zadanom  zadatku. Izrada tehničkih tvorevina u području modelarstva je jedan od odličnih načina za stjecanje tehničkih kompetencija, za usvajanje znanja tehničkog crtanja, rukovanja strojevima i alatima te razvijanje kreativnosti koja dolazi do izražaja pri izradi tehničke tvorevine.

Učenici su puna tri sata izrađivali tehničku tvorevinu u obliku kuće kutije. Na kraju natjecanja je stručno ocjenjivačko povjerenstvo proglasilo prva tri mjesta. Prvo mjesto  postigla je ekipa naše škole koju su predstavljale učenice  Katja Jerković i Laura Bebić. Drugo mjesto je  postigla ekipa iz OŠ Marina Držića, a treće mjesto ekipa iz iz OŠ Lapad.

Naša škola je na ovogodišnjoj modelarskoj ligi imala i drugu ekipa koju su predstavljali Ivan Vrnoga i Matej Kljusurić, koji su postigli peto mjesto. Mentorica svim učenicima je Marina Nikolić.

Najbolje ekipe s Modelarske lige Dubrovačko-neretvanske županije će predstavljati županiju na državnoj razini Modelarske lige.  Učenice Katja Jerković i Laura Bebić su ostvarile plasman na državnu razinu natjecanja, gdje će se natjecati 25 najuspješnijih ekipa sa županijske razine. Državna razina planira se održati od 27. do 29. svibnja 2022. u Stubičkim Toplicama.

Natjecanje su organizirali Zajednica tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije, Društvo pedagoga tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije i Zajednica tehničke kulture Grada Dubrovnika u suradnji s Centrom za mlade Dubrovnik i Pomorsko-tehničkom školom Dubrovnik, uz podršku Hrvatske zajednice tehničke kulture.

objavio: Administrator   datum: 13. 5. 2022.

« Ožujak 2024 »