Online kviz “Koliko poznaješ Hrvatski sabor?”

Online kviz natjecanje učenika osnovnih škola “Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“ održano je 13. svibnja 2022. preko Carneta u suradnji Službe za građane Hrvatskog sabora. Na kvizu je sudjelovalo 58 škola, a predstavljali su ih timovi od tri učenika koji su imali svoje zamjene.

Našu školu predstavljali su učenice Ena Cvjetković (8.c), Lucia Družijanić (8.c) i Ema Gnječ (8.c) pod vodstvom mentorice Mandice Boras, prof. Učenici zamjene bili su Kjara Kežić (8.e), Mihael Dodig (8. e) i Josip Obradović (8. e). Učenici su osvojili 21 mjesto s rezultatom 75 bodova od ukupno 90 te vremenom od  1 sat i 20 minuta. Naši učenici i učiteljica zadovoljni su ostvarenim rezultatom s obzirom da su prvi put sudjelovali na takvom natjecanju. Osim znanja presudno je bilo i vrijeme rješavanja, a kviz je ograničen na 30 minuta.

Služba za građane Hrvatskoga sabora organizira osmo po redu kviz-natjecanje učenika osnovnih škola pod nazivom „Koliko poznaješ Hrvatski sabor?“. Online kviz je koncipiran u skladu s odgojno-obrazovnim ishodima kurikuluma za nastavni predmet Povijesti za 6., 7. i 8. razred osnovne škole.

Kviz-pitanja provjerit će koliko učenici osnovnih škola poznaju Hrvatski sabor i njegovu ulogu u hrvatskoj povijesti, što znaju o znamenitim pojedincima koji su dali poseban doprinos u njegovu radu te  što znaju o tome kako danas Hrvatski sabor utječe na živote građana Republike Hrvatske: što znaju o ustroju Sabora, njegovim ustavnim nadležnostima i načinu njegova rada danas, kao i o  pravima i odgovornostima saborskih zastupnika.

Klikom na OVDJE pogledati rezultate Online kviz natjecanja "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?".

Piše učiteljica povijesti Mandica Boras, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 20. 5. 2022.

1.

« Srpanj 2024 »