Humanitarna akcija - DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE 2022.

"Time što dobrotu širimo oko sebe istovremeno je učvršćujemo i u sebi samima."(Arne Garborg)

U humanitarnoj akciji povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje održane 28. listopada 2022. godine u OŠ Stjepana Radića, Metković prikupljeno je 32.017,00 kuna. Bilo je zaista lijepo vidjeti mnoštvo roditelja, djece i djelatnika škole kako kupujući izložene proizvode pomažu humanitarnu akciju.

U znak  zahvalnost na kruhu koji svakodnevno blagujemo, kao i na ostalim plodovima kojima nas zemlja daruje odlučili smo dio prikupljenog novca  podijeliti s djecom iz daleke Afrike. Na račun udruge Zdenac - Zdenac Milosrđa uplaćeno je  12.727,00 kuna za 5 učenika koji će za navedeni iznos imati jednogodišnje školovanje, školsku uniformu, knjige, pribor za pisanje i jedan obrok dnevno. Udruga Zdenac - Zdenac Milosrđa, neprofitna je organizacija civilnog društva, koja svoj rad temelji na kršćanskim vrednotama. Osnovana je 2003. godine u Splitu na inicijativu  časne sestre i misionarke Ljilje Lončar. Nadamo se da će naša mala djela ljubavi spasiti i promijeniti živote drugih na bolje.

Preostali iznos, 19.290,00 kuna uručeno je fra Denisu Šimunoviću župniku Župe sv. Ilije u Metkoviću za popravak crkvenih orgulja.

Za uspješnost ove naše humanitarne akcije zaslužni su naši vrijedni učenici, roditelji i učitelji koji su se svojim aktivnostima uključili i dali podršku ovoj našoj lijepoj zajedničkoj priči.

Na kraju ove uspješne proslave  Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje učenici i djelatnici OŠ Stjepana Radića  zahvaljuju svima koji su nas počastili svojim dolaskom i svojim prilogom pomogli da kroz ovaj nezaboravan doživljaj dijeljenja i pomaganja uspješno privedemo ovu našu humanitarnu akciju.

Piše uč. biologije/prirode Vesna Pavlović, nast.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 18. 11. 2022.

1.

« Srpanj 2024 »