Kako raditi s djecom s ispadima ljutnje

Na Učiteljskom vijeću je, 22. veljače 2013. godine, održano predavanje na temu „Cool upravljanje bijesom“ ili Kako raditi s djecom s ispadima ljutnje. Predavači  su bili spec. šk. med. Matija Čale Mratović i Tanja Rončević, prof psihologije iz Dubrovnika.

Nakon što je ravnateljica Nikoletić pozdravila predavače, gđe. Čale Mratović i Rončević upoznale su učitelje s KUB-om, odnosno programom „Cool upravljanja bijesom“.  Predavači su putem power point prezentacije predstavili niz ideja i aktivnosti koje se mogu koristiti u pojedinačnom ili skupnom savjetovanju, a posebno su namijenjene tinejdžerima koji trenutno imaju problema s bijesom. Tri su glavna cilja programa:

- pomoći tinejdžerima da postanu svjesniji svog bijesa

- pomoći im da djelotvornije postupaju u svom bijesu

- ponuditi smjernice učiteljima i roditeljima kako pomoći mladima

Program je osmišljen za korištenje u atmosferi u kojoj nema prijetnji. Nikada ne bi trebao biti dio sustava koji „disciplinira“ osobu zato što je bijesna. Ove vježbe su namijenjene osobama koje žele promijeniti svoja bijesna ponašanja.

Vježbe se mogu koristiti na različite načine:

- za one kod kojih su utvrđeni problemi bijesa

- za mlade ljude općenito

Na kraju predavanja, dr. Čale Mratović je svim nazočnima podijelila priručnike s predloženim programom kako bi ga mogli koristiti u nastavi.

objavio: Administrator   datum: 23. 2. 2013.

« Svibanj 2024 »