Prosinačke aktivnosti učenika prvih razreda

Učenici prvih razreda naše škole, zajedno sa svojim učiteljicama i pedagoginjom sudjeluju u eTwinning projektu VolontirAJMO i dalje. Cilj projekta je kod učenika poticati i razvijati empatiju prema drugim osobama, razvijati odgovornost, te poticati na prepoznavanje potrebitih i na plemenito ponašanje.Nakon što su se naši prvašići snašli u novom okruženju, s aktivnostima se je započelo u prosincu. Božićno vrijeme je oduvijek vrijeme darivanja, vrijeme kada bilo kakvim poklončićem ili upućenim lijepim željama najdražim osobama pokazujemo koliko ih poštujemo, volimo i koliko nam znače. U tom duhu su učenici prvih razreda prikupljali namirnice za župni Caritas, te pomagali doneseno posložiti. Na taj su način željeli barem malo ljudima u potrebi u našem gradu učiniti nastupajuće dane ugodnijima.

Činjenica je da posljednjih godina ljudi sve manje pišu i šalju tradicionalne čestitke, a u skladu s ovim užurbanim vremenom sve više ih upućuju putem mobitela bilo riječima ili sve maštovitijim dostupnim naljepnicama. Stoga su učenici prvih razreda ove godine kao jednu od aktivnosti projekta, odlučili razveseliti korisnike domova za starije osobe božićnim čestitkama. Zajedno sa svojim učiteljicama i pedagoginjom napravili su prigodne čestitke koje su priredili osobno za svakog štićenika doma. Tijekom posjeta domovima, učenici su upoznali i učitelja Slobodana, koji je dio svog radnog vijeka proveo u našoj školi, a dio u OŠ don Mihovila Pavlinovića. Otpjevao im je i prigodnu pjesmicu kao pravi iskusni učitelj.

Djeca su bila uzbuđena, a kao zahvalu su dobili bombona i zvjezdice da daju svim odjeljenjima razredne nastave po jednu.

A za kraj, svima čestitamo Božić tradicionalnom božićnom zdravicom:

Na dobro vam došao Božić

I sveto porođenje Isusovo.

Piše pedagoginja Nikolina Vugdelija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 12. 2022.

1.

« Srpanj 2024 »