ŠKOLSKA PRIREDBA

SVETOM NIKOLI

Dana 5. prosinca 2022. u 18:15 u holu naše škole na prvom katu učenici nižih razreda sa svojim učiteljicama pripremili su priredbu Svetom Nikoli. Voditeljice programa, učenice Ana Šiljeg i Slavica Jelčić, u uvodnom dijelu predstavile su život i djelovanje ovog svima nama dragog sveca. Svećenik, a zatim biskup, zaštitnik djece i pomoraca rođen je u Maloj Aziji u 3. st. Bio je sin bogatih roditelja koji dulje vrijeme nisu mogli imati djece pa su od Boga izmolili Nikolu. Umro je 6. prosinca 343., a njemu u spomendan ostao je običaj darivanja djece na taj dan. Učenici su recitacijama, pjesmama i dramsko – scenskim izvedbama predstavili ljubav svetog Nikole prema djeci, ali i proslavili njegovu dobrotu i pokazali mu zahvalnost.

PROGRAM PRIREDBE:

1. Dječji zbor, čs. Mila Deak; Pjesma Doće sveti Nikola

2. 1. razred, učiteljica Anja Batinović; Recitacija Što mi je donio sveti Nikola? Izvode učenici: Elena Herceg, Mara Ćosić I Jure Vukojević

3. Dramsko-recitatorska skupina 2. razreda, učiteljica Nikolina Marušić; Recitacija Who is Saint Nikola?;  Recitiraju učenici: Vito Ivanković, Roko Ivanković, Lucija Rebac, Ivan Volarević, Marin Klarić i Anđela Maslać.

4. Učenici PŠ Bijeli Vir, učiteljica Sanja Medić; Recitacija Sveti Nikola, Nedjeljke Andrić Recitiraju Roko Veraja, Frane Obradović, Antonio Veraja, Tina Barišić i Ivan Baćilo.

5. 3. d razred, učiteljica Marijana Curić; Pjesma Svetom Nikoli

6. Učenici PŠ Bijeli Vir, učiteljica Sanja Medić; Recitacija Krampus Recitiraju učenici Roko Veraja i Antonio Veraja

7. Učenici PŠ Mlinište, učiteljica Lucia Sršen; Igrokaz Lažno obećanje

8. 3. e razred, učiteljica Valentina Crnčević; Recitacija Sveti Nikola Recitiraju učenici: Erika Sprčić, Mia Barišić, Marija Vučković, Stela Sušak i Marija Vukojević.

9. Dramsko – recitatorska skupina 2. razreda, učiteljica Nikolina Marušić; Recitacija Saint Nikola, Recitiraju učenici: Vito Ivanković, Roko Ivanković i Ivan Volarević

10. 3. e razred, učiteljica Valentina Crnčević; Recitacija Darovi svetog Nikola, Recitiraju učenici: Nina Žderić, Niko Pleše i Nikola Romić

11. Dječji zbor, čs. Mila Deak; Pjesma Sveti Niko svijetom šeta

Piše učiteljica razredne nastave Marijana Curić, organizatorica priredbe

Pogledajte  VIDEOZAPIS 1. i VIDEOZAPIS 2., a klikom na OPŠIRNIJE fotogaleriju.

Priloženi dokumenti:
Konferansa_Svetom_Nikoli_5.12_2022.pdf (107.85 KB)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 6. 12. 2022.

1.

« Srpanj 2024 »