OBAVIJEST RODITELJIMA

o predupisu  djece u prvi razred školske godine 2023./2024.

U prvi razred školske godine 2023./2024. u Osnovnu školu Stjepana Radića u Metkoviću upisat će se djeca koja imaju prebivalište, odnosno prijavljeno boravište na području koje pripada Školi, i to

1. Djeca koja do 1. travnja 2023. godine imaju navršenih šest godina života
  2. Djeca koja do 31. ožujka 2023. godine nemaju navršenih šest godina, ali koja do 31. prosinca 2023. godine navršavaju šest godina života ako to, na zahtjev roditelja ili skrbnika i na prijedlog Stručnog povjerenstva škole, odobri Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i sport
  3. Djeca kojima je za školsku godinu 2022./2023. rješenjem Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport odgođen upis u prvi razred osnovne škole ili privremeno oslobođen od upisa u 1. razred osnovne škole.

Pozivaju se roditelji, odnosno skrbnici djece dorasle za upis da najkasnije do 15. veljače 2023. godine podnesu zahtjev za uvrštenje svog djeteta na popis djece dorasle za upis na sljedeći način:

1. Ispunjeni zahtjev (zahtjev se podnosi na obrascu " Zahtjev za uvrštavanje djeteta na popis školskih obeznika")

2. Presliku osobne iskaznice djeteta ukoliko je ima ili jednog od roditelja, odnosno skrbnika s kojim dijete stanuje, odnosno odgovarajuću potvrdu o prebivalištu ili prijavljenom boravištu

- roditelj, odnosno skrbnik, dostavlja osobno, poštom ili e-mailom, isključivo skenirano u PDF (ne fotografije mobitelom) na adresu OŠ Stjepana Radića, Kralja Zvonimira 8, 20350 Metković ili email osstjepanaradica.upisi@gmail.com .

- na zahtjevu treba navesti podatke o imenu i prezimenu majke i oca, odnosno skrbnika, broj telefona i trebaju ga potpisati oba roditelja ili skrbnik

PRIJEVREMENI UPIS

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik roditelj može do najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev za prijevremeni upis (Obrazac 6). Na zahtjevu treba navesti podatke o imenu i prezimenu majke i oca, odnosno skrbnika, broj telefona i trebaju ga potpisati oba roditelja ili skrbnik. Uz zahtjev potrebno je dostaviti mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Obrazac Zahtjev za  uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika možete preuzeti i OVDJE, a obrazac Zahtjeva za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta/učenika  OVDJE

Božena Nikoletić, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 13. 1. 2023.

1.

« Srpanj 2024 »