ČITAM, DAM, SRETAN SAM! – Akcija darivanja slikovnica i knjiga za djecu

Hrvatsko čitateljsko društvo, jedan od organizatora nacionalne kampanje „Čitaj mi!“, poziva u povodu Međunarodnoga dana darivanja knjiga  (14. veljače) knjižnice, dječje vrtiće i škole na organiziranje akcije Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj.

Ovoj akciji pridružuje se i OŠ Stjepana Radića. Pozivaju se učitelji da potaknu učenike da svoje slikovnice i knjige za djecu daruju potrebitima, a koje će biti upućene dječjim odjelima bolnica, domovima za djecu ili nekoj dobrotvornoj organizaciji koja brine o djeci.  Cilj je ove akcije poticanje djece na čitanje i darivanje knjiga i slikovnica koje više ne koriste onoj djeci koja nisu u mogućnosti imati vlastite.

Od 14. veljače do 1. ožujka ove godine  mogu se pokloniti  korištene, ali dobro očuvane i  već pročitane slikovnice ili knjige za djecu u pripremljene kutije koje će biti smještene na 1. katu škole, pored Stjepana Radića. Bilo bi poželjno da snimite i fotografiju nesebičnog darivanja.

Ne zaboravite….

Knjige su divni pokloni i znaci pažnje,  za svaki uzrast i za svako vrijeme. To je dar koji možete iznova i iznova otvarati. Nema rok trajanja. Za knjigu nisu potrebne baterije, a kada završite čitanje knjige, vi ste bogatiji, a knjiga nije prazna i potrošena.

Voditeljica akcije knjižničarka Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 13. 2. 2023.

1.

« Srpanj 2024 »