VIII. DANI OCA ANTE GABRIĆA (20.veljače - 10. ožujka 2023.)

Oče Ante, sretan  ti rođendan!

Prije točno 108 godina u Metkoviću rođen je najveći hrvatski misionar 20. stoljeća otac Ante Gabrić. Uz obljetnicu rođenja oca Ante Gabrića, prisjećamo se svetosti njegova života i neizrecivo važnog misijskog djelovanja, a koji je pola stoljeća života posvetio širenju Radosne vijesti i spasenju duša u Indiji.

Oduševljen za Boga, zahvaćen i ponesen njegovom ljubavlju,  dosljedno je u život provodio evanđelje ljubeći Boga u bližnjima s kojima je dijelio sudbinu u najsiromašnijem području svijetana rubu bengalske prašume, okružen močvarama rijeke Gangesa.

Na putu Isusa i dobrote otac Ante surađivao je s mnogima, među njima i sa Svetom Majkom Terezijom. Govoreći da sve što je misionar u Bengaliji učinio nije moguće izreći, ona je o ocu Anti 1978. u Metkoviću kazala i ovo: „Možemo kazati jedno, da smo od srca zahvalni njegovoj obitelji što je svojega sina, svojega brata dala Isusu. Što su ga žrtvovali za Boga, da on bude svjetlo, radost i mir, živa Isusova ljubav u Bengaliji gdje ljudi nikada prije nisu znali da je moguće ljubiti kao što je on ljubio njih. On je donio Isusa u srce naše Bengalije. On je donio Isusa i Mariju u obitelji, i oni žive radosnim životom…“

Tijekom svog polustoljetnog misionarskog rada na kršćanstvo se obratilo više tisuća Bengalaca. Uspjeh oca Ante nije bio samo u njegovu propovijedanju, nego i u činjenici da je iza njegovih riječi stajao primjer života, žrtve i žar srca.

Povodom obilježavanja VIII. Dana oca Ante Gabrića knjižničarka Ivana Čarapina pripremila je za učenike interaktivnu kartu s hiperlinkovima na najzanimljivije činjenice iz života i misionarskoga rada oca Ante.

Klikom na fotografiju ispod PROČITAJTE, POSLUŠAJTE, POGLEDAJTE ISTRAŽITE i IGRAJTE SE!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 2. 2023.

1.

« Srpanj 2024 »