Županijska natjecanja - LIDRANO

„NAŠA RADOST“- školski list OŠ Stjepana Radića  predložen na državnu Smotru LiDraNo 2023.

Županijska Smotra LiDraNo  održala se 2. ožujka 2023. godine u dubrovačkom Kazalištu Marina Držića. Smotra kreativnosti i mašte svake godine iznova ispuni kazalište i privuče mlade stvaratelje literarnog, dramskog i novinarskog izričaja. Osnovna škola Stjepana Radića već tradicionalno ima zapažene nastupe i uspjehe na LiDraNu. U kategoriji pojedinačnih nastupa našu je Školu predstavila Ena Kaleb, 4.c  (mentorica Aleksandra Lukić-Skelić, uč. ),  monologom Zvonimira Baloga, Čavli invalidi. Enin prvi nastup na LiDraNu bio je zapažen i pohvaljen od strane članova Povjerenstva. Enu ćemo, sigurni smo,  još viđati na daskama koje život znače.

Nakon pandemijske pauze , vratio se naš školski list „Naša radost“. Predstavila ga je glavna urednica Josipa Boras, 8.c (mentorica Manuela Šiljeg Malezija, prof.), a cjelogodišnji trud na školskome listu isplatio se jer je  „Naša radost“ predložena na državnu Smotru LiDraNo.

Članovi Povjerenstva oduševili su se našim listom i istaknuli ga kao odličan primjer svima onima koji žele u budućnosti izdati kvalitetan školski list. Predsjednik Povjerenstva za prosudbu školskih listova izjavio je: „ Ovo nije list koji bi čitala samo djeca, nego i mi odrasli.“  Ovakav komentar  i pohvala našoj Novinarskoj skupini i njihovim mentoricama daje vjetar u leđa za daljnji rad. U dobroj vjeri očekujemo poziv na državnu Smotru LiDraNo.

Piše uč. hrvatskoga jezika  Manuela Šiljeg Malezija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 3. 3. 2023.

1.

« Srpanj 2024 »