Dan darovitih učenika u našoj školi

Prema preporuci Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta po prvi puta  se u školama Republike Hrvatske obilježava Dan darovitih učenika, 21. ožujka 2013. godine. Obilježavanjem ovog dana namjerava se senzibilizirati javnost o važnosti prepoznavanja  darovite, kreativne i talentirane djece i mladih.

OŠ Stjepana Radića je Dan darovitih učenika proslavila školskom priredbom, a hol škole, gdje se priredba odvijala je bio prepun učenika, njihovih roditelja i učitelja koji su sve pratili s velikim zanimanjem. Posebni su gosti na ovoj školskoj priredbi  bili korisnici i djelatnici Dnevnog boravka Udruge otac Ante Gabrić koji su uživali u svemu što su im djeca pokazala.

Učenici su pokazali svoje talente u pjevanju i sviranju, krasnoslovu, pisanju pa čak i repanju. Mnogi su među njima postigli izvrsne uspjehe na natjecanjima, kako županijskim, državnim tako i međunarodnim. Posebno je bila dojmljiva PowerPoint prezentacija na kojoj su prikazane fotografije učenika koji su ove godine postigli izvrstan uspjeh na natjecanjima u znanju, sportu i smotrama.

Sve u svemu, nezaboravna večer koja je prštila radošću i veseljem, a nadasve kreativnom snagom ovih osnovaca koji su, nema nikakve sumnje, iznimno daroviti.

Ova su djeca ponos svoje škole, svoga grada i svoje domovine- rekla je ravnateljica Božena Nikoletić, prof. ne skrivajući zadovoljstvo uspjehom učenika i učitelja Škole.

PROGRAM:

MIA ČUBELA, 3.c  i LUKA DADIĆ 1.d : Moja baka (krasnoslov)

Mentorica: Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

ŠKOLSKI ZBOR : ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRA HLAPIĆA

Mentorica: Andriana Kiridžija, prof.

ZVONIMIR PREVIŠIĆ, 7. a i MARIN DADIĆ, 7. a: TALENT RAP SHOW (pjesma na engleskom jeziku uz PowePoint prezentaciju)

Mentorica: Marija Mijić, prof.

IVAN FRAN STOJIĆ, 1. razred OGŠ Metković uz glasovirsku pratnju prof. Karmen Stojić: Varaždinska siciliana (klarinet)

LIDIJA LETICIJA MARIN, 2. f : Osmijeh (krasnoslov)

Mentorica: Žaklina Marević, uč. razredne nastave

ANAMARIJA NOGOLICA, 6.e : Čovjek i pas (krasnoslov)

Mentorica: Aleksanda Lukić- Skelić, uč. razredne nastave

TOMA UJDUR, 3. razred OGŠ Metković: Triology  (gitara)

Mentor: Mirko Violić

SARA MALIĆ, 6.f  čitala svoju pjesmu MORE

Mentorica: Tatjana Hazrović Juračić, prof.

IVAN VIDOVIĆ, 8.f : MOJA MATI (krasnoslov)

Mentorica: Tatjana Hazrović Juračić, prof.

MARIJETA KEŽIĆ, 6.d : IZJELICA (krasnoslov)

Mentorica: Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

ANTEA FILIPA STOJIĆ, 1. razred OGŠ Metković uz glasovirsku pratnju prof.Karmen Stojić: Kišna ulica (saksofon)

PowePoint prezentaciju DAROVITI UČENICI ŠKOLE pripremila Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

Prigodni pano pripremio Ante Leko, prof. s učenicima

Voditelji programa: BOŽO JOVANOVIĆ BARTULOVIĆ, 8.f  i MIRNA KRISTIČEVIĆ, 8.d

Najave napisala: Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2013.

« Svibanj 2024 »