Uspjeh naših učenika na 54. državnom natjecanju iz matematike

Pravo sudjelovanja na 54. državnom natjecanju iz matematike 2013. godine, u organizaciji Ministarstva zananosti, obrazovanja i sporta, Agencije za odgoj i obrazovanje i Hrvatskog matematičkog društva,  stekla su 92 učenika osnovnih škola. Oni su se sa svojim učiteljima i mentorima marljivo pripremali za školsko i županijsku razinu. Na kraju su svoje znanje i umijeće u rješavanju matematičkih zadataka i problema pokazali na državnom natjecanju.

Natjecanje najboljih učenika matematičara održalo se u Dubrovniku od 2. do 4. travnja 2013. godine, a pozvani su bili učenici i mentori iz naše škole: Ante Svaguša, 6.a razred, mentorica Neda Grbavac, i Anamarija Kozina, 7.e razred, mentor Ranko Barbir.

Domaćin 54. državnog natjecanja iz matematike osnovnih i srednjih škola bila je Osnovna škola Lapad. Natjecanje je, uz prigodni program, otvoreno u hotelu Valamar Lacroma. Program dobrodošlice započeo je izvedbom himne, a potom su se sudionicima obratili domaćini i organizatori natjecanja: prof. dr. sc. Vladimir Volenec, predsjednik Državnog povjerenstva, Franjo Skokandić, dožupan Dubrovačko-neretvanske županije, Miho Katičić, pročelnik za obrazovanje i sport Grada Dubrovnika, Vedrana Radović, ravnateljica OŠ Lapad i Vinko Filipović, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje. Program je nastavljen plesom, pjesmom i monolozima KUD-a Linđo i učenika OŠ Lapad. Članovi Državnog povjerenstva organizirali su stručna predavanja za mentore učenika, a nakon natjecanja, u pratnji nastavnika domaćina, bilo je organizirano razgledanje grada. Svečano zatvaranje natjecanja i proglašenje pobjednika održano je zadnji dan natjecanja u hotelu Valamar Lacroma.

Učenici naše  škole ponovno su se pokazali kao vrsni matematičari. Naime, učenik Ante Svaguša osvojio je 11. mjesto,  a učenica Anamarija Kozina zauzela je visoko 8. mjesto. Svojim talentom i trudom Anamarija je postigla izuzetan uspjeh na Državnom natjecanju pa je zbog toga pohvaljena, i to kao jedina učenica iz Dubrovačko-neretvanske županije. Naši su učenici u najboljem svjetlu predstavili svoju školu, svoj grad i svoju županiju. Anti Svaguši, Anamariji Kozini i njihovim mentorima Nedi Grbavac i Ranku Barbiru čestitamo na velikom uspjehu. Ne sumnjamo da će uz rad, talent i uz podršku svojih mentora i dalje biti uspješni na natjecanjima iz matematike.

objavio: Administrator   datum: 10. 4. 2013.

« Svibanj 2024 »