NATJECANJA- VJERONAUČNA OLIMPIJADA

NATJECANJE IZ VJERONAUKA

Prije početka službenih natjecanja iz vjeronauka naša je škola sudjelovala i na prvoj internetskoj vjeronaučnoj olimpijadi koju je organizirala  OŠ Bijaći iz Kaštela. Naši su se učenici s vjeroučitelčjicom Elenom Jelčić-Sulić rado prijavili na sudjelovanje u želi da provjere svoje znanje i sreću. U subotu, 16. siječnja 2015. godine okupili su se učenici dodatne nastave iz vjeronauka i rješavali su zadatke koji su pristigli elektroničkom poštom. Trebalo je u što kraćem roku riješiti testove i poslati ih natrag jer u slučaju da ekipe imaju isti broj bodova pobjeđuje ekipa koja je prva poslala e-mail. Uzbuđenje je bilo veliko, a posebno nakon što je stigla vijest da imamo isti broj bodova kao i OŠ Kutjevo i da smo zauzeli prvo mjesto.  Zbog izvrsnog rezultata naši su učenici pozvani na završnicu XX. vjeronaučne olimpijade u Kaštel Novi.

U našoj školi je 18.siječnja 2015. godine održano školsko natjecanje između učenika A i  B smjene. Najuspješnijima su se pokazali vjeroučenici: Domeniko Vojnović (6.e), Antea Prnjić (6.d), Šimun Petrušić (7.d), Branka Milić (7.b) i Anja Obrvan (7.b). Prva četiri učenika sudjelovala su na ekipnom međuškolskom natjecanju u Opuzenu i osvojila drugo mjesto i tako se plasirala na nadbiskupijsko natjecanje koje će se održati u Imotskom u OŠ "Stjepan Radić" 19.veljače 2016.g.

U subotu, 23. siječnja 2015. godine naši su učenici otputovali  u Kaštel Novi gdje su sudjelovali u završnici internetskog natjecanja i na proslavi XX. godišnjice organizacije Vjeronaučne olimpijade, ove godine na temu "Brak i obitelj u Božjem naumu".

Naši gostoljubivi domaćini, u prekrasnoj novoj školi, priredili su  igre i brojna iznenađenja pa se naša školska ekipa, nakon osvojenog drugog mjesta i šetnje po Botaničkom i Biblijskom vrtu, Kaštelima i Splitu, vratila kućama s lijepim uspomenama. Iako slijedi još mnogo učenja i pripreme, ova su natjecanja za naše učenike prije svega lijepi susreti i druženja, a uspjeh dolazi s Božjim blagoslovom.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 1. 2016.