eTwinning projekt Povijesne ličnosti i poznate osobe (Historical figures and famous people)

Tijekom ove školske godine učenici 4.e i 6. c razreda sa svojom nastavnicom engleskog jezika Katom Jelačić sudjelovali su u eTwinning projektu Povijesne ličnosti i poznate osobe (Historical figures and famous people). Cilj ovog projekta je da učenici iz raznih europskih država saznaju što više o  povijesnim ličnostima iz ostalih zemalja i da to nauče na zanimljive načine. U projektu je sudjelovalo čak 13 europskih država: Češka, Španjolska, Italija, Rumunjska, Slovačka, Turska, Grčka, Srbija, Portugal, Gruzija, Francuska, Litva i  Hrvatska te jedna azijska država Jordan.

Učenici su se okušali u različitim aktivnostima. Izrađivali su logo projekta, provodili su istraživanja o poznatoj hrvatskoj povijesnoj ličnosti i smišljali pitanja o toj povijesnoj ličnosti. Pravili su prezentaciju u Canvi uz pomoć svoje nastavnice povijesti  Mandice Boras. Pomoću digitalnih alata snimali su i razmjenjivali zvučne zapise. Uređivali su razredni pano i sudjelovali u online video sastanku tijekom kojeg su svojim vršnjacima pokazali sve što su istražili o odabranoj povijesnoj ličnosti kojom su predstavili našu državu u projektu. Važno je istaknuti da su svi učenici s veseljem i nestrpljenjem iščekivali video poziv sa svojim vršnjacima iz jedne europske države. Za vrijeme tog sata učenici su pokazali zaista odlično znanje engleskog jezika jer su se tjednima pripremali kako bi što bolje predstavili svoju povijesnu ličnost. Konačni proizvod objavljen je u Canva e-knjizi gdje se mogu vidjeti sve poznate ličnosti iz svih država sudionica projekta.

Sudjelujući u svim ovim aktivnostima, učenici su pokazali veoma zavidnu kreativnost, ali i veoma dobro poznavanje digitalnih alata. Iako su im neke aktivnosti bile zahtjevnije od drugih, to ih nije spriječilo da ustraju i pokažu da se sve može postići uz malo dobre volje. Nadamo se da ćemo ovim projektom potaknuti i učenike iz drugih razreda da se uključe u eTwinning projekte. U galeriji možete vidjeti slike koje prikazuju razne aktivnosti u kojima su učenici sudjelovali.

piše nastavnica engleskog jezika Kata Jelačić

Klikom na sliku ispod možete vidjeti video koji  je izrađen tijekom ovog projekta.

objavio: Administrator   datum: 13. 5. 2024.

1.

« Srpanj 2024 »