Izlet 6. c, d i e razreda

Učenici 6.c, 6.d i 6.e razreda s nestrpljenjem su dočekali svoj ovogodišnji izlet. 18. svibnja 2024. godine išli su u Zadar-Nin sa svojim razrednicama Ivanom Šiljeg (razrednica 6.c), Katom Jelačić (razrednica 6.d) i Tatjanom Hazirović-Juračić (razrednica 6.e) te s nastavnicom povijesti Mandicom Boras (učitelj pratitelj).

Dan je bio prekrasan. Krenuli smo u ranim jutarnjim satima. Tijekom vožnje u autobusu učenici su se zabavljali različitim aktivnostima. Voditeljica putovanja im je priredila zanimljiv kviz i najboljima među njima dodijelila male, ali slatke nagrade. Kad smo došli u središte Zadarske županije, jadranski dragulj grad Zadar, uslijedila je šetnja gradom i obilazak poznatih znamenitosti. Uz šetnju Kalelargom učenici su obišli sljedeće znamenitosti: katedrala svete Stošije, crkva svetog Donata, Muzej antičkog stakla,  Forum,  Varoš, Zadarski most, Morske orgulje i Pozdrav Suncu. (Video pogledajte OVDJE.) Uslijedilo je slobodno vrijeme za učenike tijekom kojeg su u poznatoj slastičarnici imali priliku probati jedan od najboljih sladoleda u Dalmaciji. Nakon obilaska znamenitosti učenicima je bio organiziran ručak. U ranim poslijepodnevnim satima otišli smo u kraljevski grad Nin. Na najduljoj i najpoznatijoj pješčanoj plaži u Ninu, Kraljičinoj plaži, učenici su uživali u morskim radostima uz nadzor spasioca, ujedno i animatora aktivnosti. (Video pogledajte OVDJE.) Nakon kupanja razgledali smo grad Nin gdje smo posjetili crkvu sv. Križa, koju je poznati engleski arhitekt Thomas Jackson nazvao najmanjom katedralom na svijetu. Iako je Nin malen grad, ali iznimno bogate povijesti pa smo u skladu s tim imali priliku vidjeti još neke znamenitosti kao što su spomenik Grguru Ninskom, spomenik knezu Branimiru te krstionicu kneza Višeslava.

Nakon razgledavanja Nina uslijedio je odlazak u trgovački centar Supernova. Svi oni koji nisu uspjeli kupiti neki suvenir u Zadru ili Ninu dobili su još jednu priliku da svojim najmilijima kupe barem neku sitnicu kao sjećanje na ovaj dan. Uz pjesme i druženje sklopljena su i neka nova prijateljstva.  U kasnim večernjim satima vratili smo se u naš Metković puni dojmova i nezaboravnih sjećanja koje će mnogi od nas još dugo pamtiti.

Piše nastavnica engleskog jezika Kata Jelačić, prof.

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte fotogaleriju.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 20. 5. 2024.

1.

« Srpanj 2024 »