Videonajava knjige koju MORATE pročitati

ZAŠTO (NE) VOLIM BAJKE?

U skladu s Akcijskim planom Nacionalne strategije poticanja čitanja, Ministarstvo kulture i medija i ove je godine objavilo poziv za snimanje videonajava knjiga po izboru učenika osnovnih i srednjih škola. Dvije su zasebne kategorije poziva: učenici osnovnih škola i učenici srednjih škola natječu se s videonajavom u trajanju od najviše 2 minute.

Knjižničarka Ivana Čarapina je iz OŠ Stjepana Radića na ovaj natječaj prijavila videonajavu za knjigu Zorana Pongrašića Zašto (ne) volim bajke.

Učenica 2. a razreda Sara Krstičević predstavila se jednom bajkom iz knjige na ovogodišnjoj županijskoj smotri Lidrano, a  za koju je pripremila učiteljica Ana Ćužić. Humorističan i nadasve zanimljiv tekst u sjajnoj Sarinoj interpretaciji izazvao je veliko zanimanje za Pongrašićevu knjigu, a natječaj Ministarstva kulture i medija stigao je kao naručen. Knjižničarka Ivana Čarapina i Sara napravile su zanimljiv scenarij i u 2 minute snimljenog materijala predstavile knjigu koju svi žele čitati.

Knjižničarka i Sara zahvaljuju svima koji su pristali glumiti u ovoj videonajavi: učenicima i djelatnicima OŠ Stjepana Radića te korisnicima i djelatnicima Centra za pružanje usluga u zajednici Metković. Posebno zahvaljuju 2. a razredu i učiteljici Ani Ćužić na potpori i izvrsnoj suradnji.

Preostaje nam još strpljivo čekati rezultate natječaja, a do tada, klikom na fotografiju ispod uživajte u videonajavi i potražite knjigu Zašto (ne)volim bajke u knjižnici.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 20. 5. 2024.

1.

« Srpanj 2024 »