IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI- MALE PLETILJE

Grupa Male pletilje djeluje od 2013. godine. Kroz njezin rad prošlo je mnogo malih i većih vrijednih ručica. Na početku su to bile mala dječica od 1. do 4. razreda. Zatim je grupa rasla tako da su se izmjenjivali učenici od 5. do 8. razreda. Zbog vremena održavanja    grupa je nastavila rad s manjim uzrastom od 1.do 4.razreda. Međutim toliko su bili zainteresirani i vrijedni da njihov rad zaslužuje svaku pohvalu. Za ne povjerovati je da njihove male i nježne ručice tako pletu kape, šalove, ovratnike, prsluke... stvarajući unikatne rukotvorine. Njihove male ručice ne osjećaju teret igala već naprosto uživaju, vješto baratajući  razvijajući prijateljski odnos, razbijajući predrasude o muško - ženskim poslovima. Opušteni, nasmijani, veselii i komunikativni uživaju kao na prijašnjim "sijelima". Doći do svog konkretnog proizvoda, odjevnog predmeta stvara zadovoljstvo ostvarenim. Učiti od starijih i prenositi naučeno stvara osjećaj ponosa. Međusobnim pomaganjem,  poticajima i pohvalama razvijaju samopouzdanje i pozitivan stav. Prezentirajući radove razredu, školi i društvu, jačaju stvaranje poduzetničkog duha i očuvanju tradicijskih vještina.

Klikom na opširnije možete pogledati rukotvorine vrijednih ruku polaznika grupe Male pletilje.

Učiteljica: Anka Milinković

Možete pogledati video snimke sa naših radionica.

VIDEO 1                       VIDEO 2                       VIDEO 3                       VIDEO 4

objavio: Administrator   datum: 17. 6. 2024.

1.

« Srpanj 2024 »