IZVANUČIONIČKA NASTAVA

POSJET IZLOŽBI, PREDAVANJE I LIKOVNA RADIONICA

Krajem prvog obrazovnoh razdoblja, u proiscu 2018. godine,  učenici 3.d razreda s učiteljicom Marijanom Curić posjetili su izložbu "Izrada i pečenje keramike na neolitički način" u Arheološkom muzeju Narona  u Vidu, autora Romualda Zlatunića, višeg kustosa Arheološkog muzeja Istre.

Autor je učenicima održao predavanje, a nakon njega i tematsku likovnu radionicu. Po izboru učenika podučavao ih je kako će izraditi posudu od gline, kako je ukrasiti te kako izraditi male figurice, što se uklapa u nastavni plan i program na temu Površina/Visoki, niski i udubljeni reljef.

Učenici su bili veseli, marljivi i usredotočeni na rad. Viši kustos Romuald Zlatunić  doprini je razvoju njihovih vještina. Hvalio je učenike u stvaranju te je izrazio da i mi možemo napraviti izložbu radova u našoj Školi. Učiteljica Marijana se zahvaljuje djelatnicima  Arheološkog muzeja  Narona na suradnji, a gosp. Zlatuniću na darovanim vještinama i novim spoznajama. Također se zahvaljuje autoprijevozniku Čazmatransu na besplatnom prijevozu za učenike.

Klikom na fotografiju pokreni video!

Učenici su stekli fina iskustva koja će pamtiti zauvijek. Izvanučionička nastava trajala je dva školska sata i održana je u jutarnjem terminu (u suprotnoj smjeni).

Piše uč. razredne nastave Marijana Curić, uč.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 11. 1. 2019.

« Svibanj 2024 »