Školski projekt

PRAVOPIS I GRAMATIKA NA STEPENICAMA

Ove su školske godine učitelji hrvatskoga jezika u suradnji s pedagoginjom Nikolinom Vugdelijom napravili poučni projekt Pravopis i gramatika na stepenicama. Učitelji hrvatskoga jezika s učenicima su se prisjetili najčešćih pogrešaka koje koriste u svakodnevnoj usmenoj i pisanoj komunikaciji. Projekt je realiziran za vrijeme Dana hrvatskoga jezika koji su tako u našoj školi završili na najbolji mogući način – naime, na stepenicama koje vode do prvoga i drugoga kata naše škole našle su se najčešće pravopisne i gramatičke pogreške. Na crvenim naljepnicama nalaze se nepravilni primjeri, a na zelenim su naljepnicama pravilni primjeri. Naše će „pametne“ stepenice tako na slikovit i zanimljiv način učenicima i svim djelatnicima naše škole svakodnevno ukazivati na važnost pravilnog pisanja i govorenja.

Ako vidite da je ljepilo na nekom od natpisa popustilo, slobodno ga popravite. Tako će nam podsjetnik dulje trajati.

Piše uč. hrvatskoga jezika Ines Vukoja, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 22. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »