DAN SIGURNIJEG INTERNETA

Učenici 4. d razreda obilježili su Dan sigurnijeg interneta koristeći materijale edukacijskog paketa objavljene na stranici https://www.dansigurnijeginterneta.org/. Aktivnosti su provodili više dana, od 7. veljače do 11. veljače.  Koristili su se slikovnicom Sigurni s Neticom te su se pomoću toga upoznali s mogućim nepoželjnim situacijama koje im se mogu dogoditi na internetu. Na satu Hrvatskog jezika učenici su crtali strip te su kroz tu aktivnost prikazali neku od opasnosti ili ih više. Spoznali su poželjne oblike ponašanja koje mogu primijeniti u svakidašnjem životu. Na Satu razrednika igrali su online kviz znanja te su svoju uspješnost evidentirali poslavši kod za nagradnu igru na web stranici csi.hr. Također su igrali i društvenu igru koja je sadržavala razne edukativne zadatke. Na satu Likovne kulture osmislili su svoj logo i slogan. Radove su postavili na razredni pano. Učiteljica Marijana Curić njihove radove je podijelila u web alatu Padlet te su dio eTwinning događaja Internet Day koji pripada projektu Nature doesn't produce waste.

Obilježavanju Dana sigurnijeg interneta priključila se i knjižničarka Ivana Čarapina koja je učenicima u školskoj knjižnici izložila zanimljive i korisne brošure, a učenike 5. razreda poučavala je  osnovnim principima sigurnosti u online okruženju. Učenici su istaknuli svoja pozitivna i negativna online iskustva te su riješili test 10 pitanja za testiranje sigurnosti na internetu koji im je omogućio da se kritički vrednuju koliko znaju o sigurnosti na internetu.

Učiteljica Marijana i knjižničarka Ivana predstavile su svoje aktivnosti na platformi eTwinning u Padletu, online alatu namjenjenom suradnji te pozivaju i druge učitelje da u njemu navedu svoje aktivnosti. Mogu to učiniti klikom na OVDJE.

Pišu uč. Marijana Curić i knjižničarka Ivana Čarapina

objavio: Ivana Čarapina   datum: 14. 2. 2020.